P0

Kultūra

Klaipėdos lėlių teatras kurs edukacinį centrą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-17


Beveik prieš metus prasidėjusi fachverkinės architektūros pastatų komplekso rekonstrukcija Klaipėdos senamiestyje lėmė, kad Klaipėdos lėlių teatras atsirado buvusio banko erdvėse Turgaus g. 9. Rugsėjo 21 d. naują sezoną pradėsiantis teatras praneša, kad baigiamame restauruoti senajame namelyje įsikurs jo edukacinis centras, čia veiks ir parodos, bus įrengtas muziejus.

Klaipėdos lėlių teatro direktorė Aušra Juknevičienė teigia, kad šį namelį paversti šeimos ir vaikų traukos centru buvo sena Klaipėdos lėlininkų svajonė. Šiais metais bus žengiami pirmieji idėjos įgyvendinimo žingsniai.

Edukaciniame centre nuo šio sezono pradžios vyks „Karakumų Asilėlio mokyklėlės“ užsiėmimai, skirti vaikams nuo kūdikystės iki mokyklinio amžiaus. Mokyklinio amžiaus vaikai, kaip ir praėjusiais metais, bus kviečiami į interaktyvią edukacinę programą „Lėlių teatro magija“.

Klaipėdos lėlių teatro erdvėse Turgaus g. 9 ir toliau bus rodomi repertuariniai spektakliai kūdikiams, vaikams ir suaugusiesiems. Čia žiūrovai išvys ir lėlių teatro premjeras.

Jau rugsėjo pabaigoje žiūrovai bus kviečiami į spektaklį „Namai“ (rež. Aušra Bakanaitė). Visai šeimai skirtame spektaklyje paprastai ir įtaigiai atsiskleidžia, kaip pamažu vystosi dviejų žmonių draugystė, išauga į meilę, į bendrą gyvenimą kartu, kuriame yra ir juoko, ir rūpesčio. Mažiesiems žiūrovams stengiamasi parodyti, kad už visų tų menkų tėvų nesutarimų vis tiek slypi didelė ir stipri meilė. Spektaklis „Namai“ yra įtrauktas į Kultūros paso programą. Mokiniai turės galimybę ne tik pažiūrėti spektaklį, bet ir sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse bei pokalbyje po spektaklio.

Antroji premjera numatoma lapkritį – žiūrovams bus pristatytas lėlių ir judesio spektaklis suaugusiesiems „Meistras“ (pagal M. Bulgakovo romaną „Meistras ir Margarita“, rež. Gintarė Radvilavičiūtė).

Gruodį duris tradiciškai atvers „Kalėdų Senelio namelis“.

2020-ųjų metų kovo pabaigoje vyks paskutinė šio sezono premjera – spektaklis „Didysis sprogimas“ (rež. Zvi Sachar). Šis spektaklis – tai Klaipėdos lėlių teatro ir „Itim Ensemble“ (Izraelis) koprodukcija. Šiuo metu vyksta pirmasis spektaklio etapas – paruošiamieji darbai ir repeticijos. Lapkritį šio spektaklio repeticijos bus pristatomos „Print Screen“ festivalyje Jeruzalėje.


  2019-09-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt