P0

Miestas, Svarbu

Naujos vietos automobiliams – ir medžių sąskaita? (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-09-17


Ar teks paaukoti kelis medžius, kad būtų įrengta daugiau vietų automobiliams Deberceno g. priklausančiuose kiemuose? Tokią dilemą pirmadienį su projektuotojais sprendė Klaipėdos savivaldybės valdininkai.

Ne paslaptis, kad uostamiesčio daugiabučių kiemuose katastrofiškai trūkstant automobilių stovėjimų vietų, transporto priemones gyventojai stato ir ant žaliosios vejos, ir ant šaligatvių bei kitose neleistinose vietose.

Daugiabučių kiemuose katastrofiškai trūkstant automobilių stovėjimų vietų, transporto priemones gyventojai stato ir ant žaliosios vejos, ir ant šaligatvių bei kitose neleistinose vietose. Palmiros Mart nuotr.

Šią įsisenėjusią problemą Klaipėdos savivaldybės administracija iš dalies bando spręsti, atnaujindama kai kuriuos įvažiavimo į daugiabučių kiemus kelius. Jų metu papildomas vietas automobiliams numatyta įrengti statmenai praplatintų įvažiavimų, tuo pačiu atnaujinant ir įvažiavimų dangas bei sutvarkant šaligatvius.

Pirmadienį Klaipėdos savivaldybėje vykusiame trijų įvažiavimų kelių, esančių teritorijoje tarp Debreceno g. 61 ir Taikos pr. 109 (Eglės IKI), projektinių pasiūlymų pristatyme buvo derinamos kai kurios techninės projekto detalės. Pasak projektuotojų, bendrovės „Projektai ir Co” atstovų, trys įvažiavimo keliai bus padengti nauju asfaltbetoniu, o naujosios automobilių statymo vietos – betono trinkelėmis.

Pristatymo metu paaiškėjo, jog įrengiant naująsias parkingo vietas, teks aukoti dalį šalia gyvenamųjų namų esančiųjų žaliųjų vejų, o galbūt – net ir medžių.

Dėl pirmųjų dviejų įvažiavimų (Taikos pr. 101 ir Taikos pr. 109) didesnių pastabų projektuotojams užsakovai neturėjo, išskyrus savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus Rasos Jievaitienės pastebėjimą, jog dalis čia panaikintos žaliosios vejos turės būti kompensuota, teritorijoje pasodinant kelis naujus medžius.

O štai trečiasis įvažiavimo kelias ties Debreceno g. 61 Savivaldybės administracijos direktoriui Gintarui Neniškiui sukėlė abejones dėl, jo nuomone, per mažai čia suprojektuotų vietų automobiliams. Jo teigimu, papildomas vietas čia galima būtų įrengti, paaukojus dalį šalia esančio skverelio su jame augančiais medžiais.

Projektuotojams priminus, jog tai prieštarautų minėtos teritorijos detaliajam planui, po neilgos diskusijos visgi jiems patarta dėl galimų plano korekcijų dar kreiptis konsultacijos į savivaldybės Žemėtvarkos skyrių ir tik po to pateikti jau galutinį minėtų įvažiavimo kelių projektą.


2019-09-17

4 komentarai “Naujos vietos automobiliams – ir medžių sąskaita?”

  1. Moliai nemoka projekto sukurti su esamais medžiais, jiems tik buldozeriu tiesiai arba kvadratu… 😀
    Daugiau smegenai netraukia… 😀
    💰☝️😜

  2. Darnaus judumo plane numatyti ambicingi tikslai sumažinti kelionių automobiliais skaičių ir jų kiekį mieste. Kaip tai įgyvendinama? – rengiamos naujos stovėjimo aikštelės 🙂

  3. Jie tiesiog piktybiškai eina prieš srovę. Kai visoje Europoje stengiamasi sumažinti automobilių, taigi ir teršalų, skaičių, Klaipėdoje atvirkščiai. Kad tik daugiau žmonės būtų nuodijami. Jauni medžiai teršalų nesugers.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt