P0

Švietimas

Programavimas vaikus sudomina verslų kūrimu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-17


Vis daugiau klaipėdiečių vaikų domisi programavimu, teigia programavimo būrelius organizuojančios VšĮ „CodeAcademy Kids“ vadovė Aurelija Makselytė.

Anot pranešimo spaudai, prasidėjus rugsėjui „CodeAcademy Kids“ Klaipėdoje jau sulaukė 140-ies vaikų registracijų – dvigubai daugiau nei tokiu metu pernai. A. Makselytė mano, kad pasibaigus registracijai šiemet mokytis programavimo pradės iki 200-ų moksleivių, o kitais metais šis skaičius padvigubės. Vadovės teigimu, šis būrelis vaikus traukia ir galimybe ugdyti verslumą.

Lucélia Ribeiro (commons.wikimedia.org) nuotr.

„Klaipėdiečiai tėvai dažnai atveda savo atžalas į programavimą dėl visapusiško ugdymo. Programuodami vaikai mokosi matematikos, logikos, susikaupimo, darbo komandoje, problemų sprendimo bei projektų valdymo. Taip pat daug dėmesio skiriama verslumui, anglų kalbai ir lyderystei“, – pranešime cituojama A. Makselytė.

Švietimo vidus

Anot jos, Klaipėdos moksleiviai išsiskiria savo polinkiu į verslą – jiems labiausiai patinka ne kompiuterinių žaidimų, o elektroninių parduotuvių kūrimas. Vaikų verslo idėjos būna įvairios – nuo sporto prekių iki kompiuterių dalių pardavimo.

Dauguma į „CodeAcademy Kids“ ateinančių vaikų yra 8-12 metų, neturintys jokių programavimo žinių. Čia jie įgauna pagrindus kurdami asmeninį projektą, atitinkantį jų pomėgius.

„Pavyzdžiui, kurdami savo puslapį vaikai patys renkasi jo turinį. Dažniausiai jie siejami su hobiais: apie mėgstamiausią filmo „Keršytojai“ veikėją, apie šeimos verslą – šamų ūkį, apie automobilius ir net apie tai, kaip pačiam sukonstruoti kompiuterį“ – aiškina Klaipėdos „CodeAcademy Kids“ dėstytojas Tadas Budrys.

Jo teigimu, atėję į akademiją vaikai greitai susidomi programavimu.

„Džiugu, jog vaikai aktyviai užduoda įvairius klausimus, susijusius su programavimu, taip priversdami ir mane nuolat tobulėti bei perteikti naujausias žinias jaunajai kartai. Siekiame motyvuoti moksleivius domėtis ne tik būrelyje, bet ir savarankiškai,“ – aiškina T. Budrys.

Šiais metais „CodeAcademy Kids“ pirmą kartą sudarė 5-7 metų amžiaus vaikų grupes, kurios pasirodė ne mažiau paklausios.

„Stiprėjant informacinių technologijų sektoriaus vaidmeniui, tėvai vis labiau supranta technologinio ugdymo svarbą ir programuoti mokosi vis jaunesni vaikai. Tam įtakos turi ir Klaipėdos mokyklų iniciatyvumas – šiais metais bendradarbiaujame su dvigubai daugiau švietimo įstaigų nei pernai, todėl užsiėmimai Klaipėdoje vyks net 7-iose vietose,“ – sako vadovė.

„CodeAcademy Kids“ planuoja ir toliau plėstis Klaipėdoje bei integruoti vaikus dominančias sritis į programavimo mokymą.

„Reaguodami į didelį susidomėjimą ir klaipėdiečių vaikų verslumą planuojame praturtinti Klaipėdos užsiėmimų programą mokomuoju turiniu, susijusiu su laivyba. Taip pat, ir toliau didinsime bendradarbiaujančių mokyklų skaičių, kad visi vaikai nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos galėtų susipažinti su programavimu ir įgyti technologinį išprusimą“, – teigia A. Makselytė.

Reklama: CRM sistema


  2019-09-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt