Siūlomo nemokamą maitinimą priešmokyklinukams ir pirmokams

Švietimas

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nuo kitų metų sausio tiekti nemokamus pietus priešmokyklinukams savivaldybių pasirinktose bendrojo ugdymo mokyklose, o nuo rugsėjo – ir visiems Lietuvos priešmokyklinukams bei pirmokams.

Socialinės paramos mokiniams įstatymo pakeitimo projektu numatoma, kad pirmajame etape nuo sausio iki rugpjūčio pietūs priešmokyklinukams būtų patiekiami švediško stalo principu. Preliminariais duomenimis, pradiniame nemokamo maitinimo įdiegimo etape ketina dalyvauti 49 savivaldybės, kurios parinks konkrečias bendrojo ugdymo mokyklas – jose mokiniai, besimokantys pagal priešmokyklinio ugdymo programą, pirmieji išbandys nemokamą maitinimą.

Nuo 2020 m. rugsėjo mėnesio nemokamus pietus ketinama tiekti ir pirmokams visoje Lietuvoje. Savivaldybės ir mokyklos turėtų pačios nutarti, koks maitinimo būdas – švediškas stalas ar maisto patiekimas porcijomis – priimtinesnis mokiniams ir jų tėvams.

„Šių metų pradžioje apklausėme savivaldybes ir tėvų organizacijas, kad įsitikintume, ar nemokamas maitinimas yra aktualus. Net 72 proc. savivaldybių apklaustų respondentų į iniciatyvą reagavo teigiamai, todėl ėmėmės iniciatyvos formuoti ankstyvuosius vaikų mitybos įpročius pasiūlydami tiekti nemokamus pietus priešmokyklinukams ir pirmokams“, – pranešime spaudai cituojamas socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Jeigu Seimas pritartų siūlymui nuo 2020 m. nemokamai maitinti priešmokyklinukus ir pirmokus, nemokamus pietus papildomai gautų 49,6 tūkst. mokinių. Iš valstybės biudžeto papildomai kitiems metams prireiktų apie 6,9 mln. eurų.

Šiuo metu nemokamas maitinimas užtikrinamas tik vaikams iš nepasiturinčių šeimų, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 183 eurų, neįskaičiuojant vaiko pinigų ir dalies darbo užmokesčio. Nemokamą maitinimą iš viso 2019 m. gauna apie 50 tūkst. mokinių, šiais metais iš valstybės biudžeto tam skirta apie 15 mln. eurų.

Vaikų sveikatos stebėsenos informacinės sistemos duomenimis, 2018-2019 mokslo metais antsvorį turėjo 15,55 proc. 6-18 metų amžiaus vaikų, nutukimas nustatytas 6,07 proc. vaikų, o 11,86 proc. nepilnamečių buvo per mažo svorio. Manoma, kad iš dalies tai lemia mityba, kurios pagrindai formuojami vaikystėje.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Irena Šiaulienė nori į Europos Parlamentą

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ pagarsino savo kandidatų į Europos Parlamentą sąrašą. Jo lyderiu yra eurokomisaras Virginijus Sinkevičius. Tarp kandidatų yra ...
2024-03-07
Skaityti daugiau

ELTA

Viktorija Čmilytė-Nielsen: entuziazmo atsisakyti parlamentinių lėšų nėra

Po susitikimo su Seimo frakcijų seniūnais parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen pripažįsta, kad sutarimo, kaip galėtų keistis parlamentinių lėšų panaudojimo tvarka, ...
2024-02-26
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Ministerija: baigiasi kompensacijos už ukrainiečių apgyvendinimą

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, ...
2024-01-17
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This