P0

Kultūra

Rodys Andrejaus Tarkovskio „Veidrodį” (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-18


Kitą trečiadienį, rugsėjo 25 d., 18 val. Kultūros fabriko kino salėje kino mylėtojai turės galimybę pamatyti įžymųjį rusų režisieriaus Andrejaus Tarkovskijo filmą „Veidrodis” (Зеркало, 1975, Rusija, 106 min. drama).

Pagrindinis veikėjas – Aleksėjus – yra tarsi paties režisieriaus paveikslas. Ekrane jis taip ir nepasirodo, jį žiūrovas girdi skaitantį savo tėvo, Arsenijaus Tarkovskio, eiles. Kiti veikėjai – Aleksėjaus žmona Natalija ir sūnus Ignatas, yra herojaus atspindys – savotiškas veidrodis.

Filmas – sapnų ir atsiminimų koliažas, kuriame matomos režisieriaus vaikystės patirtys – tėvo išėjimas į frontą, santykiai su motina, kuri liko viena su dviem mažais vaikais, buities sunkumai. Taip pat žmona ir sūnus, santykiai su jais.

Vaidybiniais bei archyviniais kadrais apipinta istorija peržengia vienos šeimos žlugimo dramą, tampa bendražmogiška, daugelio atpažįstama.

Andrejus Tarkovskis (1932–1986) yra visame pasaulyje žinomas režisierius novatorius, kurio filmų skleidžiamos idėjos labai skyrėsi nuo Sovietų Sąjungos propaguojamų idėjų, todėl 1979 m. jis išvyko į Italiją. Taip pat keliavo po Jungtinę Karalystę ir Švediją, tačiau grįžo dėl žmonos ir vaikų. 1986 m. A. Tarkovskiui buvo diagnozuotas plaučių vėžys, nuo kurio, sulaukęs penkiasdešimt ketverių, jis mirė.


  Kultūros straipsnių vidus

  2019-09-18

  Vienas komentaras apie “Rodys Andrejaus Tarkovskio „Veidrodį””

  1. “Зеркало” aprašyti neįmanoma. Gali tik jausti, išgyventi, mąstyti. Aišku, visa tai tiems, kas sugeba skaityti vaizdų kalbą. Juk teksto tame filme kaip ir nėra.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt