P0

Kultūra

Žiemos šventėms – nemarusis „Spragtukas“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-18


Gruodžio 27 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje žiūrovams bus įteikta kalėdinė dovana – Piotro Čaikovskio šokio spektaklis „Spragtukas“. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras praneša jau besirengiantis šventinei premjerai.

„Spragtuką” uostamiestyje stato garsus rusų choreografas Kirilas Simonovas, kuris Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre yra pastatęs „Dezdemoną“ (2005) ir „Kopeliją“ (2010) autorių. K. Simonovas garsiuose pasaulio teatruose yra sukūręs ne vieną P. Čaikovskio „Spragtuko“ pastatymą, bet žymiausias iš jų – Sankt Peterburgo Marijos teatre kartu su scenografu Michailu Šemiakinu sukurta šio baleto versija.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ruošiasi šventinei premjerai. Teatro nuotr.

Unikalus žada būti ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro „Spragtukas“. Kostiumus ir scenografiją šiam spektakliui kuria dailininkai Jekaterina Zlaja ir Aleksandras Barmenkovas.

Viso pasaulio muzikinių teatrų publiką žiemos švenčių laikotarpiu džiuginantis „Spragtukas“ Klaipėdoje bus išskirtinis savo mobilumu: dailininkai pasistengs, jog lengvai transformuojamos spektaklio dekoracijos tiktų tiek didmiesčių arenoms, tiek gerokai mažesnėms scenoms. Mistišką reginį papildys instaliacijos ir vaizdo projekcijos, kurias žiūrovams kartais bus sunkoka atskirti nuo gyvų šokėjų.

„Spragtukas“ taps rimtu išbandymu Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Pastatymų tarnybai: siuvėjos per keletą mėnesių pagal pateiktus brėžinius turės pasiūti apie šimtą kostiumų. Planuojama, kad kiekvienas baleto šokėjas šiame spektaklyje pakeis penkis arba šešis skirtingus kostiumus. Teatro vyriausiasis choreografas Aurelijus Liškauskas tuo džiaugiasi, nes artistai mėgsta persikūnijimus ir nekantriai laukia premjeros.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojams būsimojo spektaklio viziją pristatę kūrėjai kol kas nelinkę viešai atskleisti visų būsimojo spektaklio paslapčių. Aišku tik, kad jame pasirodys visa Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupė, kurią galbūt papildys ir vaikų baleto kolektyvas, ir vaikų choras. Klaipėdietiškoji „Spragtuko“ versija, anot kūrėjų, bus skirta visai šeimai.


Kultūros straipsnių vidus

2019-09-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt