P0

Transportas

Autobusai vėl vežė nemokamai (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-19


Rugsėjo 20-ąją dieną, penktadienį, klaipėdiečiai vėl galėjo nemokamai važiuoti miesto autobusais. Taip miesto Tarybos sprendimu šiais metais pažymima tarptautinė Diena be automobilio.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kelionės penktadienį buvo nemokamos tik miesto autobusais (I tarifų zonoje). Maršrutiniais taksi M5, M6, M8 kelionės yra mokamos. Maršrutiniai taksi yra pažymėti geltonais taksi „šachmatukais“.

Nemokamų maršrutų sąrašas: 1, 1A, 2, 2A, 3, 4, 4A, 5, 6, 6E, 7, 8, 8E, 9, 9A, 10, 11, 12, 12A, 13, 14, 14A, 15, 15A, 15B, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 21A, 22, 23, 24.

Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio“ buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. 2000-aisiais tokia akcija jau surengta 760-yje Europos miestų. 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų ,,Mieste – be savo automobilio“ rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio.

Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Todėl žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – važiuoti autobusu, eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu.

Klaipėdoje šiemet Diena be automobilio stumtelta į penktadienį – į darbo dieną.


2019-09-19

3 komentarai “Autobusai vėl vežė nemokamai”

  1. Kokio velnio aplamai už mano mokamus mokęsčius benamiai, valkatos ir likę varguoliai yra vežiojami nemokamai. Paprašykite kad jums ir kuro pripiltų nemokamai bei autobuso vairuotojas nemokamai važinėtų tuomet ir aš prisidėsiu. Puikiai suprantu kad populistai politikai tokiu būdu renkas savo elektorato balus. Tfu ant populistų, atskaityti visas išlaidas iš jų atlyginimų. Kas liečia dienas be automobilio ir norą visus sukišti į autobusus tai pasakysiu tik tiek. Klaipėda yra kaimas, čia nėra jokių kamščių. Tad orientuotis ir skatinti reikia elekta varomų automobilių įsigijimą. Ateityje tokia transporto priemonė kaip autobusas aplamai nunyks atsiradus savaeigiam elektriniam taksi nebeliks prasmės žmonėm rinktis tuose autobusuose.

  2. kiekvieną penktadienį padaryti nemokamo viešojo transporto diena. Bent mūsų vyresnieji iki miesto centro pavažiuotų pasižmonėt. Dabar tik po 70 metų gauna 50-70% lengvatą. Tas liečia ir šeimas turinčias 2-3 vaikus ir negalinčias sau leisti didesnes išlaidas nei pasiskaičiuoja visam mėnesiui. Dirbant Lietuvoje ir norint išgyventi kiekvienas centas tokiems žmonėms svarbus.

  3. Viešasis transportas turėtų būti komfortiškas ir nemokamas, tik tada galimai iš savo automobilių žmonės ryžtųsi persėsti į viešąjį. Šiuo metu tai neįmanoma, važiuoti senu trantu ir dar brangiau nei savo automobiliu, tikrai nepatogu ir neekonomiška.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt