P0

Švietimas

Dirbtinis intelektas Klaipėdoje sudomino ir verslą, ir vaikus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-20


Ar dirbtinis intelektas – pranašesnis už žmogų? Kur jis jau pakeitė darbuotojus, o kur pakeis artimiausiu metu? Šiuos klausimus Klaipėdoje gvildeno ne tik verslininkai ir mokslininkai, bet ir visų mūsų ateitis – vaikai.

SMK nuotr.

Išmaniosios technologijos į mūsų gyvenimus jau įsiskverbė tiek, kad jų išvengti paprasčiausiai neįmanoma. Tiesa, kol kas jos mums tarnauja kaip kasdienės pagalbininkės bei pramogos, tačiau vieną dieną gali tapti konkurentėmis.

Todėl jų ignoruoti nederėtų, šiandien – pats laikas susimąstyti apie tai, kaip kiekvieną iš mūsų artimiausioje ateityje paveiks dirbtinis intelektas. 

Švietimo vidus

Gal jis dar labiau palengvins mūsų gyvenimus? O gal – juos apsunkins atimdamas darbo vietą? O gal technika su žmogumi niekada nebus lygiaverčiais konkurentais.

Šiomis ir kitomis panašiomis temomis Klaipėdoje diskutuota Socialinių mokslų kolegijoje (SMK) įvykusiame forume „Dirbtinis intelektas: iššūkiai, patirtys ir įžvalgos“, sutraukusiame daugiau kaip 100 smulkaus ir vidutinio verslo įmonių atstovų. 

Jie jau ne tik dalijosi įžvalgomis apie technologijų įtaką, bet ir dalijosi patirtimi, kur versle naudojami naujausi ir pažangiausi automatizuoti procesai, o sprendimus priima ne žmogus, bet įrenginys.

Taip pat kalbėta, kur dirbtinio intelekto tobulinimas ir taikymas gali būti dar plačiau naudojamas artimiausioje ateityje.

Neatsitiktinai dalis šios „Inovacijų savaitės 2019“ renginių buvo skirta ateities kartai – Klaipėdos ir regiono mokyklų auklėtiniams: apie 260 vyresnių klasių mokinių apsilankė renginyje „Dirbtinio intelekto klasė“, kurio metu vaikai susipažino su su technologinėmis naujovėmis, jų pritaikymu mokymosi procese ir laisvalaikio organizavime. 

SMK bei Mokslo inovacijų ir technologijų agentūros organizuotame renginyje mokiniams taip pat suteikta galimybė išbandyti susipažinti su Simuliatorių akademijos, Robotikos mokyklos, Edukatekos ir Išmaniosios mokyklos veikla, vaikai ir jų mokytojai dalyvavo fantastinių filmų „I’m Robot“ ir „AI Artificial Intelligence“ peržiūrose bei aptarimuose.

SMK nuotr.


  2019-09-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt