P0

Kultūra

Supažindins su restauratoriaus profesija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-22


Šį sekmadienį, rugsėjo 22-ąją, nuo 12 val., Klaipėdos universiteto (KU) Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute (pastatas su bokšteliu ir laikrodžiu) vyks atviros restauratorių dirbtuvės „Silkės kelias: nuo Mizkaus bačkų iki asmeninių daiktų“.

Jų metu bus galima susipažinti su KU archeologų ir restauratorių vykdomais medinių silkių statinių konservavimo darbais. Taip pat savo akimis pamatyti kaip restauruojami meniniai baldai, senovinės monetos, tekstilės gaminiai, popierius, archeologinė mediena.

Renginio metu bus galima uždavinėti klausimus restauratoriams, pamatysite kokios medžiagos naudojamos paveldui svarbiems objektams konservuoti ir restauruoti.

„Atsineškite savo nedidelius (metalinius, medinius, popierinius, medžiaginius) daiktus, ar jų nuotraukas, kurie prašosi pagalbos, pabandysime atsakyti į Jums rūpimus klausimus”,  – rašo organizatoriai.

Meninių dirbinių, paveldo objektų, bei daiktų restauravimas prisideda prie aplinkos taršos mažinimo, tvarios aplinkos skatinimo, senųjų amatų išsaugojimo. Apie tokią aktualią temą organizatoriai pakvietė pakalbėti menininkę, Jurgą Sutkutę, kuri eilę metų rengia Klaipėdos mados savaitės šventę. Ji pasidalins savo mintimis ir pastebėjimais kaip atrodo šių dienų mados industrija, vartotojiškumas.

Nemokamame renginyje veiks ir vaikams pritaikytas archeologijos kampelis.


Kultūros straipsnių vidus

2019-09-22

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt