P0

Fotoreportažai, Verslas

Uosto technologijų hakatone triumfavo Klaipėdos universiteto atstovai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-22


Pirmąsyk Klaipėdoje vykęs uosto technologijų hakatonas „Portathon Baltic 2019“, tapęs stipriu „Inovacijų savaitės“ akordu Vakarų Lietuvoje, finišavo. Dalyviai sugeneravo ir komisijai pristatė 18 inovatyvių ir ambicingų sprendimų. 4 tūkst. eurų prizinį fondą pasidalijo Klaipėdos universiteto atstovai, o taip pat svečiai iš Blekingės technologijų instituto (Švedija).

Sėkmė lydėjo net tris dalyvių komandas iš uostamiesčio alma mater: „Digital Robots“  įvertinti už pateiktą dokumentų apdorojimo sistemos sprendimą, panaudojant robotus bei dirbtinį intelektą, „Alpha Team“ – už srovių energijos uostuose panaudojimo sprendimą, „Clever LNG“ – už sprendimą, kuris nukreiptas į SGD terminalų veiklos planavimo efektyvinimą. Blekingės technologijų instituto atstovams laimėjimą atnešė pristatyta inovatyvi informacinė sistema krovos procesų valdymui uostų terminaluose.

Organizatorių nuotr.

Akademinei bendruomenei renginyje taip pat atstovavo komandos ir entuziastai iš taikomųjų mokslų universiteto „Hochschule Wismar“ (Vokietija), Baltijos pažangių technologijų instituto, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklos.

Renginyje uoliai dirbo pernai Klaipėdoje organizuotame „Industry 4.0“ hakatone triumfavusi komanda iš „Tavo robotas“ laboratorijos, uostamiestyje veikiančių įmonių – AB „Vakarų laivų gamykla”, „Emotion“, Klaipėdos LEZ verslo bendruomenės deleguoti specialistai, verslo atstovai, startuoliai iš kitų Lietuvos miestų. Patirties aktyviai sėmėsi jauniausi renginio dalyviai iš Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro.

Autonominis elektra varomas keltas, mobilioji programėlė sunkvežimių terminalų valdymui, povandeninis dronas, vidaus vandenų konteinerinių baržų rezervavimo, jungtinio paslaugų ir išteklių įsigijimo sistemos, matematinis modelis efektyvesniam darbo uostuose organizavimui, techninis sprendimas dulkių eliminavimui kraunant birius krovinius, galimą taršą matuojantis ir analizuojantis robotas – visų komandų pateiktų sprendimų spektras buvo itin platus.

48 valandų trukmės idėjų ir prototipų generavimo maratono metu 80-čiai dalyvių talkino 12 mentorių iš renginio idėją aktyviai palaikiusios Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, tarptautinių kompanijų „Emerson“, „Schneider Electric“, taip pat „Klaipėdos naftos“, kitų verslo organizacijų, Klaipėdos universiteto, Lietuvos inovacijų centro, renginį inicijavusio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko.


  2019-09-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt