P0

Regionas

Kretingos moliūgo šventėje – ir pieno šampanas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-25


Rudens gėrybių, ūkininkų ar amatininkų gaminių gausa garsėjanti mugė, didžiausio moliūgo „skerstuvės“, Vytauto Šiškausko ir grupės „Sadūnai“ koncertai, sūrininkystės meistrų gaminių bei nealkoholinio pieno šampano degustacijos „Sūrių alėjoje“ – visa tai jau šį šeštadienį, rugsėjo 28 d., Kretingos miesto Rotušės aikštėje šurmuliuosiančioje tradicinėje Rudens derliaus ir Moliūgo šventėje.

Kretingos krašto ūkininkams, žemdirbiams, amatų ir kulinarinio paveldo puoselėtojams dedikuota šventė kretingiškių ir miesto svečių lauks nuo 9 iki 15 val.

Pirmą kartą mugėje bus įrengta ir speciali „Sūrių alėja“, kurioje įvairius savo gamybos sūrius kvies ragauti ir įsigyti sūrininkystės meistrai iš Kretingos krašto, kitų šalies rajonų bei Latvijos. Beje, čia pat bus galima paragauti specialiai Rudens derliaus ir Moliūgo šventei pagaminto nealkoholinio pieno šampano.

„Pieno šampanas – tai senovinis pieno gėrimas, kartais dar vadinamas pieno gira. Kretingiškius ir miesto svečius vaišinsime net kelių skonių pieno šampanu – medaus, razinų, kmynų“, – pranešime spaudai cituojama liaudies meistrė Vida Viskontienė.

Daug staigmenų, žaidimų, atrakcijų ir dovanų šventės lankytojams pasiūlys ir Kretingos rajono laikraščio „Pajūrio naujienos“ komanda. Centrinėje Rotušės aikštės erdvėje, greta Nepriklausomybės paminklo, bus surengtos moliūgų kompozicijų, dekoratyvinių balandžių ir vištų, senovinių automobilių parodos, savo motociklus išrikiuos Kretingos baikeriai, užeiti į vigvamą kvies indėnai iš Vinetu kaimo. Taip pat tradiciškai bus apdovanoti didžiausių, įspūdingiausių moliūgų augintojai, o šventės pabaigoje –  didžiausio moliūgo „skerstuvės“.

Taip pat jau tradiciškai šventėje į savo kiemelį pakvies ir rajono seniūnijos. Čia bus galima ne tik išbandyti įvairius žemaitiškus žaidimus, pasiklausyti kaimo kapelų, bet ir paragauti seniūnijų gaspadinių paruoštų žemaitiškų patiekalų.

Rudens derliaus ir Moliūgo šventę rengia Kretingos rajono savivaldybė ir laikraščio „Pajūrio naujienos“ redakcija. Šventę remia UAB „Imlitex Agro“, UAB „Bebrūnė“, AB „Linas Agro Grūdų centras KŪB“, Kretingos kredito unija, Kretingos rajono ūkininkai, AB „Lytagra“, AB „Agrochema plius“, Živilės Mikaitės įmonės sodo centras „Dendrėja“, Valstybinių miškų urėdijos Kretingos padalinys, UAB „Aljasas“ („Skanovė“), UAB „Agrotrekas“.

Rudens derliaus ir Moliūgo šventės programa

9 – 15 val. – šventinė rudens gėrybių mugė;

9 – 10 val. – rajono meno kolektyvų pasirodymai;

9 val. – žemaitiškų patiekalų gaminimas ir 11 val. degustacija seniūnijų kiemelyje;

10 val. – iškilminga šventės ceremonija, konkurso „Gražinkime savo aplinką“ laimėtojų apdovanojimai;

11 – 12.30 val. – „Pajūrio naujienų“ apdovanojimai moliūgų augintojams, Vytauto Šiškausko koncertas;

12.30 – 13 val. – rajono meno kolektyvų pasirodymai;

13 – 14 val. – grupės „Sadūnai“ koncertas, rajono ūkininkų dovana.

ŠVENTĖS STAIGMENA – pieno šampano ir sūrių degustacijos „Sūrių alėjoje“.


2019-09-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt