P0

Miestas, Svarbu

Brangios gatvių valymo mašinos sukiršino savivaldybės įmones

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2019-09-26


Klaipėdos savivaldybės įsigytos brangios gatvių valymo mašinos sukėlė mūšį tarp dviejų valdiškų bendrovių. Tačiau aistras pavyko užgesinti ir naujosios mašinos netrukus turėtų pradėti valyti gatves.

„Atvira Klaipėda“ jau ne kartą rašė apie konkurso įsigyti gatvių valymo mašinas peripetijas. Galiausiai sutartis dėl jų įsigijimo buvo pasirašyta su konkurso nugalėtoja tapusia bendrove „Alwark“. Sutartyje buvo numatyta, jog keturios 845 tūkst. vertės gatvių valymo mašinos Klaipėdos savivaldybei turėtų būti perduotos rugpjūčio pabaigoje. Jos Klaipėdą pasieks netrukus.

Netrukus pagrindinėse Klaipėdos gatvėse bus galima išvysti į šią panašias valymo mašinas. Klaipėdos savivaldybės nuotr.

Nuspręsta, jog Klaipėdos savivaldybė skelbs konkursą išrinkti rangovą, kuris šiomis mašinomis trejus metus valytų miestą.

Konkurse itin susikibo dvi uostamiesčio savivaldybei priklausančios bendrovės – Klaipėdos autobusų parkas ir „Gatvių apšvietimas“.

Klaipėdos autobusų parkas pasiūlė mažiausią kainą, tačiau bendrovė iškart nebuvo paskelbta nugalėtoja, nes pretenziją konkursą organizavusiai savivaldybei surašė „Gatvių apšvietimas“. Šios bendrovės vadovas Dangeras Aleksandrovas situacijos nekomentavo, nes esą konkursas dar nepasibaigė.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis teigė, jog „Gatvių apšvietimas“ turi teisę reikšti pretenzijas, kaip ir bet kuri kita bendrovė bet kokiame konkurse. Paklaustas, ar leistų susidaryti situacijai, kad savivaldybės įmonė paduotų į teismą pačią savivaldybę, G. Neniškis tik nusišypsojo.

„Mano žiniomis, „Gatvių apšvietimas“ surašė pretenzija, jog Klaipėdos autobusų parko pasiūlyta kaina yra nepagrįstai maža. Žinote, ir vaikai kartais tarpusavyje konkuruoja, todėl nenuostabu, kad konkuruoja ir dvi savivaldybės įmonės. Klaipėdos autobusų parko buvo pakartotinai paklausta, ar jų siūloma kaina yra pagrįsta, gauti įrodymai, todėl ši bendrovė ir paskelbta konkurso nugalėtoja“, – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda.

Jo žodžiais, Klaipėdos autobusų parkas pasiūlė trejus metus naujomis gatvių valymo mašinomis miestą kuopti už 280 tūkst. eurų. Tikėtina, kad sutartis tarp savivaldybės ir jo valdomos įmonės bus pasirašyta kitą savaitę.

Kitaip tariant, miesto gatvės bus valomos kaip ir iki šiol, bet papildomai jas dar valys Klaipėdos autobusų parkas.

„Dvi mašinos dirbs šiaurinėje miesto dalyje ir dvi – pietinėje. Numatoma, kad jos vidutiniškai į gatves išvažiuos du kartus per savaitę, tačiau realiai – pagal poreikį. Svarbiausia, kad gatvės bus valomos kokybiškiau, todėl sumažės užterštumas kietosiomis dalelėmis. Manau, kad iki pirmojo sniego naujosios mašinos į gatves tikrai išvažiuos“, – tvirtino L. Dūda.

Naujas gatvių valymo mašinas savivaldybė nusprendė įsigyti, nes esą dabartinių valytojų pajėgumai neužtikrina poreikio. Be to, reikalauti turėti pačią moderniausią techniką, kai su bendrovėmis pasirašomos trejų metų sutartys, neva nelabai galima. Todėl ir buvo nuspręsta pasinaudoti galimybe gauti ES paramą, kuri sudaro 85 proc. už mašinas sumokėtos kainos.

„Alwark“ komunalinės technikos pardavimų vadovas Tomas Samulionis anksčiau teigė, kad į Klaipėdą bus atgabentos gamintojo „Johnston Sweepers“ mašinos. Šalyje esą jau darbuojasi daugiau nei 60 šio gamintojo mašinų. Tokios vakuuminiu principu gatves valančios mašinos, kurias įsigijo ir Klaipėda, esą užima apie 90 proc. Europos rinkos.


  2019-09-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt