P0

Sveikata

Jūrininkų ligoninei – brangi radiologinių vaizdų archyvavimo sistema (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-26


Siekiant, kad galvos smegenų kraujotakos ligomis sergantys pacientai kuo greičiau gautų šiuolaikinę kvalifikuotą medicinos pagalbą, dėl ko mažėtų mirties bei neįgalumo atvejų, iš Europos Sąjungos fondų lėšų dar dviem šalies ligoninėms skirta beveik 305 tūkstančiai eurų programinei įrangai įsigyti.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia, jog be „Santaros” klinikų 128 162 eurų suma skirta ir Klaipėdos jūrininkų ligoninei radiologinių vaizdų archyvavimo sistemai įsigyti.  

Pažymėtina, kad per pastaruosius kelerius metus Lietuvoje registruota apytiksliai po 10 tūkst. ūminių insultų atvejų, o pati liga paliečia vis jaunesnius, darbingo amžiaus žmones.

 „Tad šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti įranga turėtų užtikrinti kokybišką diagnostiką, t. y. gydytojai galės kiekybiškai įvertinti galvos smegenų kraujotaką, smegenų audinio pakenkimo apimtį, nustatyti galvos smegenų audinio grįžtamus ir negrįžtamus pakitimus”, – rašoma SAM pranešime.

Jame teigiama, jog Klaipėdos Jūrininkų ligoninė yra vadinamoji tarpinė pagalbos ligoninė, čia pacientui įtariant ūminį galvos smegenų insultą turi būti neatidėliojant atliekami tam tikri tyrimai bei sprendžiama dėl tolesnės pagalbos organizavimo. Už skirtus pinigus ligoninė ketina įsigyti radiologinių vaizdų archyvavimo sistemą. Taip pat ši įranga užtikrins greitą ir savalaikį informacijos priėmimą iš diagnostinių įrenginių bei vaizdinės informacijos pateikimą diagnostikai ir peržiūrai, tokiu būdu padidinant tyrimų atlikimo greitį, greičiau būtų aptarnaujami pacientai, o vaizdai perduodami į MEDVAIS sistemą.

Primenama, kad iš ES fondų lėšų penkios šalies ligoninės taip pat gavo finansavimą medicininei bei programinei įrangai įsigyti pagal tą pačią finansinę priemonę galvos smegenų kraujotakos ligų profilaktikos, diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimui.


2019-09-26

2 komentarai “Jūrininkų ligoninei – brangi radiologinių vaizdų archyvavimo sistema”

  1. kodel bijot rasyti apie tai kaip nefridos klinika mulkina savo pacientus, ivairiai mulkina, pvz duoda suklastotus depresijos testus, kurie visiems rodo stipri depresija, nes puse klausimu virs kojom, ir vietoje 0 balu zmones gauna 3 balus teisingai atsakant, todel gauna atsakyma kad turi stipri depresija, ir tai visi nefrioje zino ir direktoris, ir administracija ir alegydytojai…direktoris jusu draugas kad jus bijot apie tai rasyti?? apie bijo rasyti ir kiti naujienu portalai. jurininku ligoninei dirba taip pat nusikalteliai, kurie visiems bando fabrikuoti depresijas ir sizofrneijas, nes jie turi psichikos sutrikimu filiala sveksone tai mesos jiems reikia…reikia kad psichuska butu uzpildyta todel per apgaule visiems fabrikuoja diagnoes kad pastumti i ta istaiga, tikri nusikalteliai..ta pati daro ir universitetineje ligonineje ir respublikine. nes ieskoti ligu priezasti ir gydyti jie nesugeba, o pasodinti ant psichotropiniu daug proto nerekia. o psichotropiniai sukelia insultus , infarktus, navikus, nevaisinguma, diabeta, psichikos sutrikimus ir tt. suklastotas testas patalpintas universitetines ligonines kardiologo puslapije.

  2. Palmira, kodel bijot rasyti apie tai kaip nefridos klinika mulkina savo pacientus, ivairiai mulkina, pvz duoda suklastotus depresijos testus, kurie visiems rodo stipri depresija, nes puse klausimu virs kojom, ir vietoje 0 balu zmones gauna 3 balus teisingai atsakant, todel gauna atsakyma kad turi stipri depresija, ir tai visi nefrioje zino ir direktoris, ir administracija ir alegydytojai…direktoris jusu draugas kad jus bijot apie tai rasyti?? apie bijo rasyti ir kiti naujienu portalai. jurininku ligoninei dirba taip pat nusikalteliai, kurie visiems bando fabrikuoti depresijas ir sizofrneijas, nes jie turi psichikos sutrikimu filiala sveksone tai mesos jiems reikia…reikia kad psichuska butu uzpildyta todel per apgaule visiems fabrikuoja diagnoes kad pastumti i ta istaiga, tikri nusikalteliai..ta pati daro ir universitetineje ligonineje ir respublikine. nes ieskoti ligu priezasti ir gydyti jie nesugeba, o pasodinti ant psichotropiniu daug proto nerekia. o psichotropiniai sukelia insultus , infarktus, navikus, nevaisinguma, diabeta, psichikos sutrikimus ir tt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt