P0

Regionas

Gargžduose – jubiliejinė Pasaulinės gyvūnų dienos šventė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-27


Gargžduose šį šeštadienį vyks jau jubiliejinė, 10-oji, Pasaulinės gyvūnų dienos (PGD) šventė.

Anot organizatorių, svarbiausia šventės misija – priminti, kokie svarbūs yra augintiniai žmogaus gyvenime, skleisti žinias apie teisingą gyvūnų augintinių priežiūrą ir skatinti pagalbos beglobiams gyvūnams iniciatyvas.

„Šiųmetėje šventėje dominuos augintinio-superherojaus tema. Jie iš tiesų nusipelno superherojų vardo, kadangi ne tik praskaidrina kasdienybę, bet, kaip rodo mokslininkų atlikti tyrimai, taip pat prisideda prie socialinės izoliacijos ir streso mažinimo. Atsilygindami už tokį augintinių indėlį, siekiame užtikrinti jiems geresnį gyvenimą, tai vienas PGD šventės tikslų“, – pranešime spaudai cituojama šventės iniciatorės bendrovės „Mars Lietuva“ vadovė Aušra Žemaitienė.

Jau tapo įprasta, kad į šventę susirenka ne tik šunų ir kačių šeimininkai. Renginys pradžiugina ir dekoratyvinių triušių, jūrų kiaulyčių, žiurkėnų, žuvyčių turėtojus.

PGD šventės organizatoriai ragina visus dalyvius prisijungti prie savanoriškų veiklų, kurių metu bus gaminamos būdos šunims, gaminami žaisliukai augintiniams – vėliau visi pagaminti daiktai keliaus į gyvūnų prieglaudas. Jau patirties turintys savanoriai papasakos, kaip kiekvienas gali prisidėti prie to, kad prieglaudose mažėtų beglobių gyvūnų.

Gyvūnų mylėtojai galės išplėsti savo žinias, susijusias su augintinių mityba, sveikatos priežiūra bei dresūra. Dar tik svarstantiems įsigyti augintinį bus teikiama informacija, kaip apsispręsti ir pasirinkti. Šventės metu bus rengiami šunų pasirodymai, estafetės su augintiniais, nuotraukų konkursai. Visi norintieji galės nusifotografuoti prie Superherojų sienelės. Specialiose erdvėse bus žaidimų ir pramogų mažiesiems PGD šventės dalyviams.

Šiųmetėje šventėje laukiama ir PGD „Facebook“ paskyroje surengto konkurso „Priglaudžiau augintinį – mano gyvenimas pasikeitė“ nugalėtojų bei kitų dalyvių. Konkursas truko visą vasarą iki rugsėjo 20-osios, jo metu dalyviai dalijosi savo priglaustų augintinių istorijomis.

Pasaulinės gyvūnų dienos šventė Gargžduose vyks „Vaivorykštės“ gimnazijos stadione nuo 13 iki 16 val., jį ves Paulius Skučas. Šventės dalyviams koncertuos Monika Linkytė.

Pasaulinė gyvūnų diena pradėta švęsti 1931 metais po Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos, kai jos dalyviai nusprendė, jog spalio 4-oji, Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo mirties diena, bus skirta gyvūnams pagerbti. Šią dieną siekiama atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų apsaugą, elgesį su jais bei padėkoti gyvūnams už didžiulę jų svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.


  2019-09-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt