P0

Uostas ir jūra

Kariuomenės vado vizitas Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-28


Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys ketvirtadienį ir penktadienį lankė Lietuvos kariuomenės karinių jūrų, karinių oro ir Specialiųjų operacijų pajėgų karinius vienetus, esančius Klaipėdos įguloje.

Svečius lydėjo Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Arūnas Mockus. KJP nuotr.

Karinių jūrų pajėgų pagrindinė užduotis yra Lietuvos Respublikos teritorinės jūros ir išimtinės ekonominės zonos kontrolė, apsauga ir gynyba. Taip pat jos vykdo povandeninės ir viršvandeninės aplinkos stebėjimą ir kontrolę, išminavimo operacijas, teikia paramą institucijoms vykdančioms antiteroristines operacijas jūroje, vykdo laivybos apsaugą ir kontrolę, vykdo paieškos ir gelbėjimo operacijas, koordinuoja ir vadovauja taršos likvidavimo darbams jūros rajone.

Krašto apsaugos ministerija praneša, kad Karo laivų flotilėje gen. mjr. V. Rupšiui kariai aprodė laivus, supažindino su jų galimybėmis bei karių tarnybos ir gyvenimo sąlygomis. Svečius lydėjo Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Arūnas Mockus.

Lankydamasis Specialių operacijų pajėgų Kovinių narų tarnyboje kariuomenės vadas domėjosi šių pajėgų specifika ir vykstančiomis pratybomis. Koviniai narai vykdo specialiąją žvalgybą, kovinius veiksmus tiek sausumoje, tiek vandenyje, atlieka abordažo, sulaikymo ir eskortavimo operacijas ir teikia karinę paramą.

Gen. mjr. V. Rupšys lankė Karinių oro pajėgų padalinius: paieškos ir gelbėjimo postą Nemirsetoje bei radiolokacinį postą Juodkrantėje. Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas pristatė šių padalinių tarnybos ypatumus bei veiklą.

Taip pat Lietuvos kariuomenės vadas apsilankė ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinyje – motorizuotųjų pėstininkų brigadoje „Žemaitija“, o jos vadui pulkininkui Artūrui Radvilui įteikė vardinę dovaną ir padėkojo už puikų vadovavimą brigadai. Kitą savaitę keisis brigados vadovybė.


  2019-09-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt