P0

Sportas

Klaipėdos sporto mokyklose – treniruotės negalią turintiems vaikams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-30


Nuo šio rugsėjo Klaipėdos biudžetinėse sporto įstaigose treniruotes lanko ir neįgalūs vaikai. Iš viso biudžetinės sporto mokyklos ir centrai šiemet sulaukė 59 vaikų su įvairiomis negaliomis – psichikos, klausos, judėjimo.

12 vaikų „Gintaro“ sporto centre lanko plaukimo treniruotes, „Viesulo“ sporto centre 11-a vaikų lanko sportinės ir meninės gimnastikos užsiėmimus bei dar aštuoni – badmintono treniruotes. Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje krepšinio paslapčių mokosi aštuoni vaikai, Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje treniruojasi dešimt, o Klaipėdos „Medeinės“ mokykloje vyksta Klaipėdos futbolo mokyklos treniruotės, kurias lanko taip pat 10 negalią turinčių vaikų.

pexels.com nuotr.

„Klaipėda siekia, kad poreikį sportuoti bei gyventi aktyviai galėtų patenkinti kuo daugiau klaipėdiečių, nepriklausomai nuo jų amžiaus, fizinio pajėgumo ar sveikatos būklės. Džiaugiuosi, kad paslaugų spektras vis plečiasi ir šiandien jau galime pasiūlyti treniruotes įvairias negalias turintiems vaikams. Kartu tikiuosi, kad šie metai bus tik puikus startas, o ateityje augs tiek treniruočių pasiūla, tiek jas lankančių vaikų skaičius. Nelaukdama specialių direktyvų ar nurodymų iš aukščiau, Klaipėda praktiniais sprendimais rūpinasi žmonių, turinčių įvairias negalias, integravimu į visavertį bendruomenės gyvenimą. O kalbant apie negalią turinčius vaikus, jiems besąlygiškai turi būti suteikiamas didžiausias prioritetas“, – savivaldybės pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Anot pranešimo, steigti neįgalių vaikų grupes Klaipėdos miesto biudžetinėse sporto įstaigose pradėta Savivaldybės administracijos Sporto ir kūno kultūros skyriaus iniciatyva. Anot šio skyriaus vedėjos Rasos Rumšienės, sąlygos steigti grupes specialių poreikių turintiems vaikams buvo sudarytos jau anksčiau, tačiau galbūt dėl informacijos trūkumo, kad neįgalūs vaikai turi galimybę užsiimti sportu, tokios grupės ankstesniais metais nesusirinkdavo. Nuo šių metų pradžios buvo pradėti dėlioti planai, vykdomi kiti paruošiamieji veiksmai su biudžetinėmis sporto įstaigomis, bendraujama su vaikų tėveliais, mokyklomis, kad jau nuo rugsėjo neįgalūs vaikai galėtų užsiimti norima sporto šaka.

„Nusprendėme nelaukti kol neįgalieji ateis pas mus, o patys ėjome ir kvietėme juos išbandyti sporto šakas. Tai pasiteisino. Šiandien matome puikius šio proceso rezultatus – visose Klaipėdos miesto biudžetinėse sporto įstaigose turime po vieną, dvi ar net tris vaikų grupes. Tikimės, kad tokių sporto grupių populiarumas didės, kitais mokslo metais jų atsidarys dar daugiau visose Klaipėdos miesto biudžetinėse įstaigose ir bus patenkintas visų ypatingų vaikų poreikis sportuoti bei būti fiziškai aktyviems“, – sako Sporto ir kūno kultūros  skyriaus vedėja.


2019-09-30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt