P0

Fotoreportažai, Miestas

Pasikeitė brigados „Žemaitija” vadas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-30


Pirmadienio rytą Klaipėdos universiteto aikštėje surengtos ceremonijos metu pasikeitė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadai.

Vietoje plk. Artūro Radvilo šias pareigas pradeda eiti plk. Nerijus Stankevičius, iki šiol dirbęs krašto apsaugos ministro patarėju. Vyresnysis karininkas taip pat yra vadovavęs Karaliaus Mindaugo husarų batalionui, ėjęs instruktoriaus pareigas Baltijos gynybos koledže Tartu.

Su naujosiomis pareigomis  plk.  N. Stankevičių  pasveikino krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza,  Sausumos pajėgų  vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras.

Brigados vėliavą bučiuoja jos naujasis vadas Nerijus Stankevičius. Martyno Vainoriaus nuotr.

A. Radvilas krašto apsaugos ministro įsakymu perkeliamas į Lietuvos kariuomenės Gynybos štabą, kur dirbs viršininko pavaduotoju operacijoms.

Atsisveikindamas su kariais pulkininkas neslėpė, jog sunku palikti brigadą, kurios kūrėju jam teko būti. „Žemaitiją“ jis pavadino antru kariuomenės kumščiu ir pabrėžė, kad dar daug darbų laukia ateityje.

Brigada „Žemaitija” buvo įsteigta 2016 m. sausio 1 d. atsižvelgiant į būtinybę stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus. Brigados štabas veikia Klaipėdoje. Brigadai priskirti keturi batalionai: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų (Klaipėdoje), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų (Tauragės r.), Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas (Šilalės r.) ir Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas (Klaipėdoje).

Brigados kareivių pagrindą sudarys nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Vadovaujantis ir aukštesnės kvalifikacijos personalas – kareiviai, seržantai, puskarininkiai ir karininkai – bus skiriami iš profesinės karo tarnybos karių.

Motorizuotosios pėstininkų brigados formavimą planuojama baigti iki 2021 metų.

Naujoji brigada pavadinta „Žemaitijos” vardu, taip siekiant pagerbti kovinę žemaičių dvasią ir ryžtą. Anksčiau taip pat buvo vadinama ir 1999-2004 m. veikusi motorizuotoji pėstininkų brigada, kuri 2002 m. buvo reorganizuota į Vakarų karinę apygardą, o 2004 m. panaikinta.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2019-09-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt