P0

Svarbu, Veidai

Pirmajai Klaipėdos olimpietei sukaks 75-eri (1)

Atvira Klaipėda

Žiedūna Bielinienė
2019-10-01


Pirmajai Klaipėdos olimpietei, daugkartinei pasaulio ir Europos čempionei Jadvygai Putinienei trečiadienį, spalio 2-ąją, sukaks 75-eri.

Jadvyga Putinienė septynis kartus gerino Lietuvos ieties metimo rekordą.
Sportas

Lengvaatletė, ieties metikė Jadvyga Putinienė yra septynis kartus Lietuvos čempionė (1970-1972, 1974, 1975, 1977, 1978, 1980 metais), vicečempionės titulą ji iškovojo 1976 ir 1981 m.

Sportininkė septynis kartus gerino Lietuvos ieties metimo rekordą (nuo 59,1 m – 1978 m. iki 67,84 m – 1980).

1978 m. ji dalyvavo Europos čempionate Prahoje. Aukščiausias sportinis pasiekimas – 1980 m. vasaros olimpinės žaidynės.

Jadvygos Putinienės ieties metimo rekordas (67,84 m) laikosi jau 40 metų.

Jadvyga nuo 1990 metų dalyvauja pasaulio, Europos lengvosios atletikos veteranų varžybose, žaidynėse, iš kurių grįžta arba nugalėtoja, arba prizininke. Ji pasaulio ir Europos čempionatuose yra iškovojusi 28 įvairių spalvų medalius.

Sunku būtų suskaičiuoti, kiek pasaulio šalių aplankyta, kuriose vyko varžybos. Šiemet pabuvota Torūnėje (Lenkija), Venecijoje (Italija), pernai Malagoje (Ispanija), Madride (Ispanija).

Jadvygos sporto kelio pradžia – Telšių rajone. Užaugo ji gausioje 9 vaikų šeimoje Baltakiškės kaime. Broliams ir seserims išėjus iš namų, Jadvyga buvo pagrindinė pagalbininkė visuose darbuose. Taip išsiugdė ištvermę, valią, užsispyrimą. Mokydamasi Luokės vidurinėje mokykloje slidinėjo, žaidė krepšinį ir stalo tenisą. Žinojo, kad bus sportininkė. Vėliau gimė svajonė – tapti ieties metike. Svajonė išsipildė. Ne vieną kartą gerino Lietuvos rekordą, kuris ir šiandien liko nenugalėtas. Jadvyga Putinienė yra išrinkta į geriausių XX amžiaus Lietuvos lengvaatlečių dešimtuką.

Šeima

Sportiniai pasiekimai įspūdingi, bet turbūt Jadvygos gyvenime svarbiausią vietą užima šeima. Užaugino sūnus dvynius Marių ir Robertą, džiaugiasi trimis anūkėmis – Lėja, Neringa ir Urte. Dar yra sesuo Adelė ir brolis Kazys. Anksčiau susiburdavo gausus artimųjų būrys. Dabar jų jau mažiau.

Sūnus Marius pasirinko praktišką staliaus profesiją ir jau senokai yra išvykęs dirbti į Norvegiją. Robertas Vilniaus universitete įgijo geologo specialybę ir gyvena Klaipėdos rajone, kur Jadvygai tenka paatostogauti ir prižiūrėti negausų, bet žavų ūkį – dvi jūrų kiaulytes, nenustygstantį šuniuką ir išdidžią (su charakteriu) katę Kukulią.

Šeimos meilė ir meilė šeimai jai padeda pasiekti aukštų rezultatų. Į Venecijoje vykstančias Europos meistrų varžybas atskrido sūnus Marius su dukra Lėja ir pussesere Romena. Artimųjų palaikymas suteikė jėgų ir gerų emocijų antplūdžio. Pasiektas solidus rezultatas – Jadvyga kilo ant prizininkų pakylos.

Knygos

Meilė knygoms – Jadvygos silpnybė. Gali skaityti savaitėmis ir mėnesiais. Ant komodos kelios dėžės, kurias skaitys artimiausiu metu, perskaitytos keliauja pas sūnų Robertą į kaimą. O dar kiek knygų yra pas draugus.

Labiausiai ją domina grožinė literatūra ir kelionių knygos.

Jadvyga visada žavisi gamta. Ir dažniausiai žiūri televizijos laidas apie gamtą. Nežinia, gal kad Beždžionės metais gimusi…

Žvejyba

Tai – kertinis dalykas Jadvygos gyvenime. Ešeriai, karšiai, stintos, unguriai. O dar delikatesas – starkis. Net į Ventę lekia žvejoti.

Danielius, Romas, Petras, Bronius…. Žvejai. Netyla jų skambučiai ir nakčia, ir dieną. Dėl aistringo pomėgio nėra laiko net iki gydytojų sulakstyti. Tad žvejoja ir sportuoja. O dar retkarčiais jūra, nurimus audrai ir atsisukus Vakariui, gintaro pažeria. Tada į specialią aprangą – ir prie jūros, nesvarbu, kuriuo paros metu.

Dovana

Jadvyga turi viską – ir draugų, ir žvejų, taip pat mėgstamų užsiėmimų, tad jai gimtadienio proga nuoširdūs ir šilti sveikinimai, kurių niekada netrūksta, nes ir žvejai laikraščius skaito…


2019-10-01

Vienas komentaras apie “Pirmajai Klaipėdos olimpietei sukaks 75-eri”

  1. Brangi Jadvyga! Nuosirdziai sveikinu Jubilejaus proga! Linkiu sveikatos ir daug sypesenu. Mes su jumis abudu startavome Klaipedos lengvosios atletikos rinktinej 1967 m. As – buvusis kujo metikas, Lietuvos ir TSRS jauniu varzybu nugaletojas – Aleksandras Kurskis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt