Fotoreportažai, Kultūra

Sezoną pradėjo „Uvertiūra“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-02


Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras naują sezoną pradėjo simfoniniu koncertu, pavadintu „Uvertiūra“.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto salėje surengtą pirmąjį sezono koncertą dirigavo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyr. dirigentas Tomas Ambrozaitis.

Olesios Kasabovos nuotr.

2019-2020 m. sezonas Muzikiniam teatrui ypatingas, nes pirmasis operos spektaklis Klaipėdos publikai mediniuose Vaidinimų namuose ant Dangės upės kranto buvo parodytas 1820-ųjų pradžioje.

„Garbingas 200 metų jubiliejus įrodo, kad muzikinio teatro raida Klaipėdos krašte turi gražią ir gilią istoriją, nors joje būta įvairių – šviesių ir ne tokių šviesių – laikotarpių. Keitėsi asmenybės, aplinkybės ir net valstybės, bet muzika pajūrio krašte toliau skambėjo. Šio istorinio perpetuum mobile ašis visuomet buvo gabūs, darbštūs, muzikai atsidavę, kupini tikėjimo ir įkvėpimo žmonės, kurių atsirasdavo net pačiomis nepalankiausiomis kultūrai sąlygomis. Jų įsukti tvirtieji perpetuum mobile smagračiai neleido nutrūkti muzikinio teatro istorijai, kartu įsukdami klaipėdiečius į sceninės kūrybos ir jos suvokimo procesus. Jiems turėtume būti dėkingi už galimybę šiandien minėti gražią sukaktį ir tapti garbingos muzikinio teatro tradicijos tęsėjais. Mes, kuriantieji ir įsukantieji procesus, ir jūs, mieli žiūrovai, esame vieninga teatro bendruomenė. Tad linkiu, kad visus mus lydėtų sėkmė bei įkvėpimas žengiant pro jubiliejinių metų vartus į naują ateities teatrą!“, – naujo sezono pradžią paskelbė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.

„Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras tapo pirmuoju daugeliui šalies žymių dirigentų, o tai nelengva misija. Čia savo kūrybinį kelią pradėjo Modestas Pitrėnas, Dainius Pavilionis, Modestas Barkauskas. Su šiuo orkestru dirbo ir tokie batutos meistrai, kaip Stasys Domarkas, Juozas Domarkas, Saulius Sondeckis”, – savo ruožtu vardijo teatro vyr. dirigentas T. Ambrozaitis.

Olesios Kasabovos nuotr.


Kultūros straipsnių vidus

kultūros straipsnių vidus 10

2019-10-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt