P0

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

Knygų mugės sumanytoją primins ir šermukšnis, ir apdovanojimas

Avatar

Martynas Vainorius
2019-10-03


Ketvirtadienio vidurdienį surengta iki šeštadienio vakaro Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje vyksiančios VII Klaipėdos knygų mugės atidarymo ceremonija buvo jautri.

Bibliotekos kolektyvas kartu su miesto meru Vytautu Grubliausku pagerbė šio renginio sumanytoją, šiemet Anapilin iškeliavusią buvusią įstaigos vadovę Laimą Pačebutienę. Jos atminimą nuo šiol liudys ne tik įstaigos kiemelyje pasodintas šermukšnis, bet ir naujos jos vardo prizas, kuris bus įteikiamas kasmet – ryškiausiam, įsimintiniausiam šios mugės akcento kūrėjui. Pirmąjį prizą bibliotekos direktorė Laura Juchnevič įteikė L. Pačebutienės bendražygei rengiant mugę – leidyklos „Andrena” vadovei Nijolei Petrošienei. Keramikos statulėlės autorė yra klaipėdietė keramikė Daiva Ložytė.

Medelį pasodino ir Laimos Počebutienės vyras. Martyno Vainoriaus nuotr.

VII Klaipėdos knygų mugės šūkis – „Kvėpuok!”. Juo kviečiama „stabtelti, įkvėpti, būti kartu ir tiesiog gyventi”. Šiemet ji persmelkta fluxus dvasia, jos veidu pasirinkus žinomą uostamiesčio menininką, performansų meistrą Beną Šarką.

Be tradicinių naujų knygų pristatymų ir susitikimų su autoriais mugėje numatyta 11 edukacinių projektų, o bene įdomiausias iš jų – komiksų kūrimo dirbtuvės, skirtos ir vaikams, ir suaugusiems.

Iš viso knygų mugėje numatyta per 60 pačių įvairiausių renginių, joje dalyvaus per 30 autorių bei 20 Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos leidyklų su savo naujausia produkcija ir jos pristatymais.

Visą VII Klaipėdos knygų mugės programą rasite čia.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Kultūros straipsnių vidus


2019-10-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt