P0

Fotoreportažai, Svarbu, Švietimas

Metų mokytojas: „Esu paprastas žmogus” (5)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-10-03


Ketvirtadienio popietę Klaipėdos dramos teatre vykusio tradicinio renginio metu uostamiesčio pedagogai paminėjo savo profesinę šventę. Be įvairių padėkų ir apdovanojimų nuo 2001-ųjų tądien paskelbiamas ir Klaipėdos metų mokytojas. Šįkart juo tapo „Versmės” progimnazijos technologijų mokytojas Aleksandras Ronkus.

„Stengiuosi, kad per pamokas viskas būtų per tą tautiškumą”, – sakė Aleksandras Ronkus. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Šis apdovanojimas man labai brangus, pats brangiausias. Šiandien išsipildė pusė mano svajonės. Mano svajonė buvo atsidurti Dramos teatre ant scenos. Antra pusė kada nors, kam nors suvaidinti. Tada išsipildys ir visa svajonė”, – ir rimtai, ir juokaudamas sakė įvertintasis pedagogas.

Jis teigė pagalvojantis, kodėl atsidūrė būtent čia, nes galėjo galbūt būti architektas, dailininkas ar stalius, baldininkas. Kad tapo mokytoju, daug įtakos jam turėjo tėvai, kurie suteikė galimybę siekti šios profesijos ir neatkalbėjo, o palaimino.

„Tikiuosi ir žinau, kad jie manim dabar didžiuojuosi. Esu paprastas žmogus, esu mokytojas. Ir ačiū jums”, – sakė A. Ronkus.

Apie jį sukurtame filmuke A. Ronkus pasakojo, kad pamokose jam reikia būti labai mobiliu, kad galėtų ne tik su mokiniais bendrauti ir bendradarbiauti, bet ir matyti kiekvieną, nes technologijų pamokos yra susijusios su saugumu.

„Nuo prigimties esame kūrybiški, konstruktoriai daugiau ar mažiau. Kiekvieną dieną mes konstruojame savo gyvenimus, savo aplinką, savo gaminius. Viskas yra susiję su mūsų tautos pagrindais – nesvarbu, ar tai būtų mezgimas, ar drožinėjimas, viskas yra susiję per šią prizmę. Raštai, spalvos, regionai, kas mane labiausiai ir domina bei dažniausiai atsispindi vaikų darbuose. Siekiame per tą senovę visus savo darbus pateikti naujoviškai, dabartiniu laikotarpiu. Stengiuosi, kad per pamokas viskas būtų per tą tautiškumą”, – pasakojo mokytojas.

1995 m. Šaulių pedagoginiame institute braižybos, dailės ir darbų studijas baigęs iš Mažeikių kilęs vyras sakę norėjęs tapti dailės mokytoju, bet viskas, anot jo, eina greta, „viskas yra suderinama”.

Metų mokytojas pasakojo mėgstantis pasivaikščioti po gamtą bet kokiu oru, važinėti dviračiu, piešti, ieškoti naujovių ypač informacinių technologijų ir jas derinti per pamokas. Kai nuvažiuoja pas tėvus, dar labai mėgsta žvejoti.

A. Ronkus yra šokęs ir tautinių šokių kolektyve „Vėtra”, bet dėl sveikatos problemų teko daryti pertrauką. Tačiau kai pakviečia, dar ten pašoka.  Dar vienas mokytojo laisvalaikio pomėgis – mėgėjiška fotografija.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2019-10-03

  5 komentarai “Metų mokytojas: „Esu paprastas žmogus””

  1. AvatarAnonimas (IP: 78.60.174.102)

   Yra ir daugiau nusipelnusių.

  2. AvatarLina (IP: 86.100.68.153)

   Visiems taip reikia darželių,bet ar pakvietėt į šventę nors vieną ankstyvojo,ikimokyklinio,priešmokyklinio ugdymo mokytoją? Vėl darželio pedagogai podukros vietoje? Nuvertinti,nesuprasti,atliekantys dešimtis darbų ir mokyklos mokytojams padedantys ugdyti jų vaikus…Kas mes?

   • AvatarKarolis M. (IP: 85.232.128.50)

    Iš 86 mokytojų, kurie buvo apdovanoti renginio metu, 40 asmenų buvo iš Klaipėdos darželių- lopšelių…

   • AvatarTomas (IP: 83.171.17.80)

    Ponia Lina, trečdalis renginio svečių būna ikimokyklinio arba priešmokyklinio ugdymo pedagogai. Manau tiesiog jūsų niekas nenori kviesti, todėl ir manote taip.

  3. Avatarpranas pričkus (IP: 86.100.20.52)

   Esate paprastas, bet neprastas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt