P0

Svarbu, Transportas

Naujas greičio matuoklis kelia klausimų (9)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2019-10-03


Vairuotojai Klaipėdos gatvėse turi būti dar drausmingesni – naujas greičio matuoklis jau pradėjo veikti Liepojos gatvėje, o iki Kalėdų mieste ketinama įrengti dar du.

Naujas greičio matuoklis veikia Liepojos gatvėje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Liepojos gatvėje, netoli įvažiavimo į Savanorių gatvę, jau kurį laiką veikia į abi puses „šaudantis“ greičio matuoklis. Jis išskirtinis ir tuo, jog pakabintas ant gatvių apšvietimo stulpo, tad lengvai gali būti perkeliamas į kitą vietą.

Šį greičio matuoklį pastebėję vairuotojai iškart suabejojo, ar jis nepridarys bėdų, nes situacija yra išskirtinė. Liepojos gatvės pusėje miesto centro link šioje vietoje leidžiamas 60 km/h greitis, o kitoje gatvės pusėje, nuo miesto centro Kalotės link – 50 km/h. „Jei matuoklis šaudo į abi puses, tai kaip jis sureguliuotas, kad užfiksuotų pažeidimus, jei leistinas greitis skiriasi?“ – smalsavo vairuotojai.

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis teigė, jog važiuoti visada reikia leistinu greičiu ir tada jokių problemų nekils. „Visi greičio matuokliai mieste sureguliuoti taip, jog tikrai nefiksuoja tų, kurie nepažeidinėja taisyklių. Turime įprasti jų laikytis“, – pabrėžė M. Poimanskis.

Vairuotojai taip pat pastebėjo, jog apie greičio matuoklį įspėjantis kelio ženklas, esantis toje Liepojos gatvės pusėje, kuria važiuojama miesto centro link, yra paslėptas po kitu ženklu ir jį sunku įžiūrėti.

Apie greičio matuoklį turintis informuoti kelio ženklas netyčia pasislėpė. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Jei vairuotojai važiuoja leistinu greičiu, tikrai ženklą gali pamatyti. Be to, jis yra informacinis, jam ir reikalavimai kiti. Tačiau įvertinsime šiuos pastebėjimus ir, jei reikės, ženklas bus perstatytas“, – teigė M. Poimanskis.

Liepojos gatvėje pažeidėjus „šaudantis“ greičio matuoklis yra naujausias mieste. Pernai buvo sumontuoti du nauji greičio matuokliai, kurie ne tik fotografuoja, bet ir filmuoja. Dar 18 stacionarių greičio matuoklių mieste įrengta nuo 2007 metų. Tačiau iš 18 matuoklių, dar vadinamų inkilėliais, nuolat veikia penki.

Anot M. Poimanskio, šiuo metu vyksta pirkimas įsigyti dar du greičio matuoklius – tokius, koks pradėjo veikti Liepos gatvėje. Jei pirkimų procedūra nestrigs, tikimasi, kad šie greičio matuokliai mieste atsiras iki Kalėdų.

Jie taip pat bus naujos kartos įrenginiai – montuojami ant gatvių infrastruktūros, todėl juos bus galima kilnoti į vis kitas vietas.

Transporto straipsnių vidus kompas

„Kol kas nenuspręsta, kokiose vietose jie bus pritvirtinti pirmiausia. Dar turime laiko tai aptarti su policijos pareigūnais“, – sakė M. Poimanskis.

Šiuo metu įvairiose Klaipėdos vietose nuolat veikia 9 greičio matuokliai.


  2019-10-03

  9 komentarai “Naujas greičio matuoklis kelia klausimų”

  1. AvatarGyventoja (IP: 86.100.68.24)

   nuo kada stovi naujas radaras šioje Liepojos gatvėje ir nuo kada pastatytas jam informuojantis ženklas apie jį?
   nes radaras kuris laikas stovėjo be perspėjančio ženklo, bet pasirodo veikė, ko negali būti

   • AvatarMindaugas (IP: 88.119.118.249)

    Kibau ant sito fotiko 2019 10 03. 85 euro bauda parejo.
    noreciau suzinoti data, kada ten zenkla pastate, kad fotkina.

  2. AvatarVytis (IP: 78.57.195.50)

   Straipsnio klaidingas teiginys: “Liepojos gatvės pusėje miesto centro link šioje vietoje leidžiamas 60 km/h greitis”. 60 km/h greitis yra leidžiamas nuo Labrenciškių g. iki pirmos sankryžos, t.y. Savanorių g.

  3. AvatarArnoldas (IP: 2.218.18.95)

   Bet tai atsakymo kaip radarai sureguliuoti skirtingiems greiciams taip ir nedave,ar jis ir pats to nezino?

  4. Avatarpranas pričkus (IP: 86.100.20.52)

   Jūrininkų pr. yra nesąmonė su šviesoforais, kurie įrengti T formos sankryžose. Kitoje prospekto pusėje laukai, o šviesoforai sureguliuoti kaip mieste. Važinėja sunkiasvorės a/m, priverstinai stabdomos, deginamas kuras, ypatingai pradedant joms važiuoti, teršiama gamta. Kalbama apie ją, apie taršą, apie atšilimą, o čia lyg tyčia, kenkiama.

  5. AvatarAnonimas (IP: 86.100.77.253)

   Sureguliuokit eismą teisingu greičiu. Kažkada buvo nustatytas 80km /h greitis ir buvo normalu,kur beveik nevaikšto pėstieji. O dabar tik lupikaujama paprastų žmonių sąskaitą.

  6. Avataragentas (IP: 86.100.15.154)

   Šitam atsakinėtojui vertėtų kiek pakoreguoti intonaciją…

   • AvatarVacys (IP: 84.15.180.114)

    Pritariu. Nereikia viršyti…įdomu ar jis pats jau taip ir neviršija, važiavimas ten 50 greičiu nesąmonė. Šiaurės pr. Yra 70 ir viskas ok , čia turi vilktis.

   • AvatarNuomone (IP: 86.100.20.246)

    Būkit ramūs. Niekas nesikeis. P. M. Poimanskis nevairuoja automobilio. Neturi teisių. Važinėja viešuoju transportu. Kaip manot kodėl tokie kamščiai visur kur tik autobusų juostos padarytos?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt