P0

Sveikata

VTEK: Klaipėdos Respublikinės ligoninės vadovo konkurse interesai nesupainioti (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-03


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ketvirtadienį konstatavo, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerės funkcijas laikinai vykdanti Asmens sveikatos departamento direktorė Odeta Vitkūnienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Palmiros Mart nuotr.

Tyrimas buvo atliktas gautų pranešimų pagrindu. Juose teigta, kad O. Vitkūnienė buvo komisijos narė konkurse į VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pareigas. Konkurso metu ji, esą, sprendė klausimus dėl jos motinos darbdavio, tuometinio Šilutės ligoninės vadovo Dariaus Steponkaus, kuris šį konkursą laimėjo. Teigta, kad O. Vitkūnienė nenusišalino ir apie galimą interesų konfliktą neinformavo sveikatos apsaugos ministro. Taip pat VTEK vertino aplinkybę, kai ji privačių interesų deklaracijoje galbūt laiku nenurodė, jog pradėjo laikinai vykdyti ministerijos kanclerės funkcijas.

„Tyrimo metu nenustatyta duomenų, kurie įrodytų tiesioginį, akivaizdų ir aiškiai išreikštą O. Vitkūnienės asmeninį suinteresuotumą, egzistavusį jai dalyvaujant ligoninės vadovo atrankos komisijos veikloje ir sprendžiant klausimus, susijusius su konkurso dalyviu, pretendavusiu į minėtąsias pareigas. Konstatuojant, kad O. Vitkūnienė tirtoje situacijoje pateko į interesų konfliktą, turi būti nustatyta, kaip jos priimtas sprendimas ar dalyvavimas jį priimant buvo susijęs su jai artimo asmens privačiais interesais. Surinkti duomenys rodo, kad atrankos komisija sprendė klausimus dėl Klaipėdos
ligoninės, o ne dėl O. Vitkūnienei artimo asmens darbovietės. VTEK neturi duomenų, kad pastarojoje dirbtų O. Vitkūnienei artimi asmenys. Be to, vadovo atrankos komisijos posėdžio metu buvo vertinamos kandidato kompetencijos ir tinkamumas eiti Klaipėdos ligoninės direktoriaus pareigas, bet ne O. Vitkūnienei artimo asmens ar jo darbovietės veikla”, – rašoma VTKEK pranešime.

Kartu pažymėta, jog SAM nesuteikta teisė priimti sprendimų dėl jai nepavaldžių įstaigų valdymo, o O. Vitkūnienės mama dirba savivaldybei pavaldžioje įstaigoje. Taip pat VTEK negavo duomenų, jog O. Vitkūnienę ir kandidatą į Klaipėdos ligoninės vadovus sietų, pavyzdžiui, finansiniai, turtiniai ryšiai, dalyvavimas juridinio asmens veikloje, giminystė ar pan.

VTEK nuomone, O. Vitkūnienės elgesio vertinimas negali būti grindžiamas abejonėmis ar spėliojimais, jog ji tirtoje situacijoje buvo šališka ar jautė spaudimą dėl kandidato vertinimo – turėtų būti pagrįstų, tai patvirtinančių duomenų, jog buvo atliktos teisei priešingos baigtinės veikos.

VTEK taip pat nenustatė, kad O. Vitkūnienei būtų kilusi pareiga patikslinti privačių interesų deklaraciją duomenimis apie laikinai vykdomas SAM kanclerės funkcijas. Eiti dvejas valstybės tarnautojo pareigas draudžia Valstybės tarnybos įstatymas. Taigi O. Vitkūnienė nė negalėtų būti ir SAM departamento direktorė, ir SAM kanclerė vienu metu. Laikinas funkcijų vykdymas yra laikomas papildomomis užduotimis, kurios nenumatytos asmens pareigybės aprašyme. O. Vitkūnienė į SAM kanclerės pareigas nepaskirta, jai šios funkcijos pavestos vykdyti tik laikinai, kol bus paskirtas šias pareigas eisiantis valstybės tarnautojas.

Buvęs Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Romaldas Sakalauskas yra apskundęs minėtojo konkurso rezultatus ir kaip vieną iš argumentų naudojo būtent šią situaciją, į kurią konkurso metu pateko O. Vitkūnienė.


  2019-10-03

  Vienas komentaras apie “VTEK: Klaipėdos Respublikinės ligoninės vadovo konkurse interesai nesupainioti”

  1. AvatarŠakė (IP: 37.0.252.55)

   Ar negėda šitaip kastis ?? Viskas. Laikas ieškotis kito darbo

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt