Miestas

Dragūnų batalionas pasipildė šauktiniais (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-04


Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad Lietuvos kariuomenėje nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradėjo daugiau nei 1000 karo prievolininkų. Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos specialistai naujokus palydėjo ir į Klaipėdoje dislokuotą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų (Dragūnų batalionas) batalioną.

Iš 9 mėnesių tarnybą daliniuose pradėjusių jaunuolių didžioji dalis atvyko savanoriškai, likusieji – pašaukti privalomai.

Į Dragūnų batalioną devynių mėnesių tarnybai atvyko beveik 500 jaunuolių. Tarp šauktinių – 22 merginos.

Nepertraukiamos NPPKT metu karo prievolininkai įgys pagrindinį karinį parengtumą ir pasirengs veikti karinio vieneto sudėtyje.

Pirmąsias savaites NPPKT kariai dalyvaus baziniame kario kurse. Jo metu kariai lankys teorines paskaitas, mokysis rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažins su ginklais bei ryšio priemonėmis.

Po bazinio kario kurso kariams prasidės specialisto rengimo etapas. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai bus mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis.

Į Lietuvos kariuomenės karinius vienetus atvyko apie trečdalis viso 2019 m. šauktinių skaičiaus. Šiais metais planuoja pašaukti dar apie 1500 jaunuolių.


2019-10-04

Vienas komentaras apie “Dragūnų batalionas pasipildė šauktiniais”

  1. Ar tiesa, kad apmokyti invalidai, kad nemokėti invalidumų, grėsmės atveju, bus siunčiami į pirmąsias linijas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt