P0

Svarbu, Sveikata

Prie poliklinikos – netinkama nuovaža neįgaliesiems?

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-10-04


Į „Atvirą Klaipėdą” kreipėsi Aistė, kuri teigė susidūrusi su problema, bandydama patekti į Respublikinės Klaipėdos ligoninės konsultacinę polikliniką, esančią Taikos pr. Klaipėdietės teigimu, prie poliklinikos įrengta neįgaliesiems skirta nuovaža yra tam nepritaikyta. Ligoninės vadovai skelbia operatyviai sureagavę į šią pastabą ir žada nuovažą tvarkyti.

Spalio 2 dieną mergina su mama lankėsi šioje poliklinikoje. Klaipėdietė juda vežimėlio pagalba, tad jai teko pasinaudoti minėta nuovaža, norint patekti į gydymo įstaigą.

Aistės teigimu, pandusas prie poliklinikos yra per trumpas ir per status. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Vos tik nuvykusios ten pamatėme, jog pandusas yra labai status ir trumpas. Šiaip ne taip užvažiavome. O išėjus iš poliklinikos lijo. Neįgaliesiems skirta nuovaža tapo labai slidi. Važiuojant ja vežimėlio ratai nuo slidumo bei pagrindo statumo sukrypo. Tuomet abi nusivertėme nuo nuovažos ir aš iškritau iš vežimėlio ant asfalto”, – pasakojo klaipėdietė.

Merginos teigimu, po šio įvykio jai skauda visą kairę kūno pusę, o jos mama susimušė koją, mat ji, bandydama stabdyti greit riedantį vežimėlį, pakišo koją.

Merginos manymu, Respublikinės Klaipėdos ligoninės konsultacinei poliklinikai reikia skubiai taisyti aplinkos pritaikymą neįgaliesiems, kad šis incidentas nepasikartotų su kitais ligoniais.

„Nuovaža turi būti daug nuožulnesnė ir jos pagrindas turi būti padengtas neslystančia danga, kad neįgalieji galėtų patys saugiai patekti į šią polikliniką”, – įsitikinusi klaipėdietė.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės atstovė spaudai Marija Gabrienė perdavė ligoninės vadovybės apgailestavimą dėl šio nutikimo ir teigė, jog į skaitytojos laišką buvo sureaguota skubos tvarka.

„Jau duotas nurodymas atsakingiems darbuotojams išsiaiškinti dėl galimybės patobulinti minėtą nuovažą”, – sakė ligoninės atstovė. Kartu ji pabrėžė, jog tam reikės koreguoti jau realizuotą projektą, kurį reikės derinti ir su miesto savivaldybe, ir su namo, kuriame įsikūrusi poliklinika, bendrija.

„Tai nėra taip paprasta, nes visas šitas pastatas ligoninės buvo paveldėtas ir dabar bus aiškinamasi, kaip galima patobulinti šitą nusileidimą”, –  žadėjo M. Gabrienė.


  2019-10-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt