Šeštadienio rytą – paukščių palydėtuvės

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-10-04

Kaip ir kasmet pirmąjį spalio savaitgalį, Klaipėdos universiteto (KU) mokslininkai jungiasi prie Lietuvos ornitologų draugijos iniciatyvos ir  kviečia visus gamtai bei paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie gausaus stebėtojų būrio bei kartu išlydėti išskrendančius paukščius.

„Šis renginys yra įdomus ne tik ornitologams. Tai – tarsi edukacija, kurios metu žmonės turi galimybę išmokti pažinti paukščius, juos atskirti. Taip pat tai yra puiki proga tiesiog praleisti dieną gryname ore ir pabūti kartu su bendraminčiais“, – sako KU Jūros tyrimų instituto mokslo darbuotoja dr. Rasa Morkūnė.

Praėjusiais metais per penkias valandas tradicinėje KU palydų stebėjimo vietoje prie Klaipėdos šiaurinio molo buvo suskaičiuota daugiau nei 110 tūkstančių migruojančių paukščių. Aktyviausiai skrido paprastieji kikiliai, kurių pastebėta apie 76 tūkstančiai, didžiųjų zylių – 12 tūkstančių, o paprastųjų varnėnų – 6 tūkstančiai. Išlydėtuvių metu per 5 valandas pastebėtos net 53 skirtingos paukščių rūšys.

„Rezultatai dažniausiai priklauso nuo oro sąlygų. Pavyzdžiui, jeigu nuo jūros pučia stiprus vėjas, tai mes, stovėdami pajūryje, užfiksuojame ir suskaičiuojame mažiau paukščių, nei žemyninėje dalyje, bet jeigu vėjas ramesnis, paukščių srautas yra tikrai didelis. Išlydėtuvių metu galima stebėti ir išmokti pažinti ir mūsų kraštuose retesnių paukščių, kurie peri šiauriau, bet praskrenda migracijos metu – ilgauodegės zylės, įvairių rūšių žąsys, gulbės giesmininkės ir mažosios gulbės. Palydint paukščius pajūryje, gausiau stebimi smulkieji paukščiai, tačiau tuo pačiu metu turime unikalią galimybę stebėti pirmuosius migruojančius jūros paukščius, kurie žiemoja Baltijos jūroje“, – įspūdžiais iš ankstesnių palydėtuvių dalinosi dr. R. Morkūnė ir Viktorija Šiaulytytė.

Šiais metais paukščių išlydėtuvės ir skaičiavimas vyks 43 pasaulio šalyse, pats renginys organizuojamas jau 26 kartą.

Klaipėdiečiai, norintys stebėti rudeninę paukščių migraciją ir išmokti pažinti paukščius, jau šeštadienį, spalio 5 dieną, nuo septintos valandos ryto iki vidurdienio laukiami Melnragėje, prie šiaurinio molo.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Jonines švęs ir Melnragėje

Melnragės bendruomenė kviečia Jonines sutikti ant jūros kranto. Birželio 23 d., 20 val., paplūdimyje, šalia buvusios vokiečių priešlėktuvinės gynybos baterijos, ...
2024-06-11
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Jūros ambasadoriai rengiasi kelionėms po Lietuvą

Trečius metus gyvuojantis, jūrinę kultūrą propaguojantis projektas „Jūros ambasada” tęsia jūrines pažintines keliones ir kviečia iš naujo atrasti jūrą ir ...
2024-05-31
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Vietoj universiteto pastato - prekyba ir butai

Klaipėdos universiteto pastatų kompleksą Minijos g. 153, parduotą už 1,73 mln. eurų, šiuo metu dalimis valdo keletas savininkų. Anksčiau viena ...
2024-05-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This