P0

Fotoreportažai, Miestas

Klaipėdos mados savaitė prasidėjo renginių maratonu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-05


Subtili juvelyrika, rankų darbo batų gamybos paslaptys, mados fotografijų ir iliustracijos parodos bei mados verslo mokymai – viskas tilpo į vieną Klaipėdos mados savaitės pradžią žymėjusį savaitgalį. Aštuntus metus vykstantis mados mylėtojus buriantis renginys šiais metais pasižymi intensyvia ir marga programa.

Edvardo Bertašiaus nuotr.

Skelbdama „Fashion Week Klaipėda“ startą festivalio sumanytoja ir prodiuserė Jurga Sutkutė ne tik džiaugėsi augančiomis mada besidominčios bendruomenės gretomis, bet ir akcentavo kontraversišką visą savaitės tvarkaraštį vienijančią temą „Lūžis“. Ji aprėpia darnaus vartojimo, sąmoningumo sampratą plačiąja prasme.

„Mada nėra tik rūbai – tai vidinės esybės išraiška, filosofija, psichologija, bet už viso to taip pat stovi didžiuliai fabrikai su išnaudojamais darbuotojais, išteklių švaistymu ir dideliu atliekų kiekiu, – minėjo J. Sutkutė. – Turi įvykti posūkis nuo tuštybės į sąmoningumą. Kai sutaikai vidų su išore atsiranda platesnis požiūris į madą. Tam tikra prasme ilgai buvome patamsyje – mados industrijos kūrėjai ir vartotojai, juk viskas galų gale susiveda į ekologiją“.

Pirmasis mados savaitės renginys buvo mados fotografijos konkurso finalistų paroda viešbutyje „Navalis“. Daugiausiai komisijos balsų sulaukę kūriniai bus apdovanoti spalio 11 d.

Iškart po to vyko juvelyrikos parodos atidarymas „Naujoje Klaipėdos galerijoje“. Parodos kuratorė juvelyrė Ditė Dilginienė kalbėjo, kad tvarios mados koncepciją nėra sunku derinti su juvelyrika, nes „tai dėkinga sritis tiek medžiagų, tiek ilgaamžiškumo prasme, nors gali būti ir dirbinių, kurie kaip mados akcentas greitai kinta, pavyzdžiui, dirbiniai prekybos centruose”. Šioje parodoje stengtasi surinkti autorius, kuriems svarbi meninė jų darbo pusė, tai yra, ilgaamžis ir greitai aktualumo neprarandantis dizainas. Apibūdindama galerijoje eksponuojamus juvelyrų dirbinius D. Dilginienė taip pat minėjo juos vienijantį žemiškumą. Tai esą paprasti, nešiojami kūriniai, jie nėra pernelyg iššaukiantys, jų kaina taip pat prieinama – nėra, pavyzdžiui, deimantų.

Po juvelyrikos parodos atidarymo iškart laukė susitikimas su rankų darbo batų ateljė „Batų namai“ šeimininkais. Susirinkusius sveikino žymaus, šiemet mirusio, batų dizainerio Žano Maslausko sūnus Benas Maslauskas ir pastarojo sužadėtinė Gintarė Petreikytė. B. Maslauskas demonstravo kaip gaminami batai, pasakojo apie unikalaus šeimos verslo kasdienybės peripetijas, netikėtumą atvedusį į Klaipėdą.

Penktadienis baigėsi Martynos Jančaitytės mados iliustracijų paroda vyninėje „Achtung Baby“, po jos vyko margą įvairiais mados aspektais besidominčią publiką subūręs šventinis vakarėlis. Svečių gretose sukiojosi verslininkai, menininkai, mados pasaulio atstovai.

Šeštadienį vyko intensyvūs mokymai „Kaip tapti sėkmingu kūrybiniame versle“. Juose patirtimi ir įžvalgomos dalinosi žurnalistas, rašytojas, etikos specialistas Giedrius Drukteinis, verslo mentorė Snieguolė Kerpienė ir rinkodaros bei turinio kūrimo ekspertas Mindaugas Bertulis.

Šeštadienio dienotvarkėje taip pat buvo modelių atranka į finalinį „Fashion Week Klaipėda“ renginį – tarptautinį madų šou. Būrį jaunų žmonių sutraukiantis renginys jau tapo pagrindiniu praktinės patirties kaupimo etapu apie modelio karjerą svarstantiems pajūryje. Tą pačią dieną vyko ir rūbų keitimosi iniciatyva, ir pažintis su nauja dizainerės Dianos Paukštytės kolekcija.

Aštuntus metus vykstanti mados mylėtojų šventė Klaipėdoje žada intensyvų veiksmą visomis savaitės dienomis. Pilną renginių programą galima rasti „Fashion Week Klaipėda“ Facebook puslapyje fwklaipeda ir www.fwklaipeda.lt.


  Miesto straipsnių vidus

  2019-10-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt