P0

Uostas ir jūra

„Klaipėdos naftos” koordinuojamam projektui – apdovanojimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-07


Pirmadienį valstybės valdomos AB „Klaipėdos nafta” (KN) koordinuojamas projektui „Blue Baltics“ įteiktas „Energy Globe Award Lithuania 2019“ apdovanojimas už kuriamą teigiamą poveikį aplinkai.

Projekto „Blue Baltics“ pagrindu Baltijos jūroje buvo sukurta suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) vertės grandinė ir skatinamas švaraus kuro naudojimas laivyboje.

„Energy Globe Award Lithuania 2019“ apdovanojimo sertifikatą KN Klaipėdos SGD tarnybos direktoriui Arūnui Moliui įteikia Austrijos ambasados ekonomikos patarėja Ingrid Valentini-Wanka.

Anot bendrovės pranešimo, „Energy Globe Award“ yra laikomas vienu prestižiškiausiu aplinkosaugos apdovanojimų pasaulyje, dėl kurio kasmet varžomasi net 187 šalyse. Apdovanojami energijos išteklius tausojantys bei teršalų mažinimą skatinantys projektai, kurie išskiriami regioniniu, nacionaliniu ir pasauliniu mastu.

2016-aisiais pradėto įgyvendinti „Blue Baltics“ projekto metu Klaipėdoje pastatyta SGD paskirstymo stotis, kuri leidžia uostamiesčiui tapti SGD vertės grandinės ašimi ir SGD paskirstymo centru, sujungiant keturias Baltijos jūros regiono valstybes į vieną SGD vertės grandinę. Projektui „Blue Baltics“ iš fondo „Motorways of the Sea“ programos iš viso skirta apie 15 mln. eurų, iš kurių apie 4 mln. eurų – KN.

„KN kartu su keturiais partneriais sukūrė unikalią vertės grandinę, kuri apima tiek aplinkai draugiško SGD kuro infrastruktūros plėtrą, tiek ir šio kuro distribucijos galimybes. „Energy Globe Award“ apdovanojimas yra svarbus ir įkvepiantis įvertinimas už sėkmingą bendradarbiavimą su partneriais siekiant užtikrinti aukštus aplinkosauginius standartus Baltijos jūroje. Svarbu pažymėti, kad Klaipėdoje sukurta SGD mažos apimties paskirstymo infrastruktūra naudą neša ne tik aplinkosauginiu požiūriu, bet ir yra reikšminga SGD vertės grandinės dalis, kurios vystymasis sudaro galimybę vystyti papildomas veiklas ir taip mažinti Klaipėdos SGD terminalo išlaikymo kaštus visiems dujų vartotojams“, – pranešime spaudai cituojamas KN Klaipėdos SGD tarnybos direktorius Arūnas Molis.

Apdovanojimu siekiama atkreipti dėmesį į inovatyvius sprendimus, sprendžiančius aktualiausias aplinkosaugos problemas – išteklių trūkumą, oro ir vandens taršą, eroziją, neigiamus klimato pokyčius. Anot apdovanojimo iniciatorių, tokiu būdu verslas skatinamas atkreipti dėmesį į aplinkosaugines problemas galinčius spręsti inovatyvius sprendimus.


  2019-10-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt