„Klaipėdos naftos” koordinuojamam projektui – apdovanojimas

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-10-07

Pirmadienį valstybės valdomos AB „Klaipėdos nafta” (KN) koordinuojamas projektui „Blue Baltics“ įteiktas „Energy Globe Award Lithuania 2019“ apdovanojimas už kuriamą teigiamą poveikį aplinkai.

Projekto „Blue Baltics“ pagrindu Baltijos jūroje buvo sukurta suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) vertės grandinė ir skatinamas švaraus kuro naudojimas laivyboje.

„Energy Globe Award Lithuania 2019“ apdovanojimo sertifikatą KN Klaipėdos SGD tarnybos direktoriui Arūnui Moliui įteikia Austrijos ambasados ekonomikos patarėja Ingrid Valentini-Wanka.

Anot bendrovės pranešimo, „Energy Globe Award“ yra laikomas vienu prestižiškiausiu aplinkosaugos apdovanojimų pasaulyje, dėl kurio kasmet varžomasi net 187 šalyse. Apdovanojami energijos išteklius tausojantys bei teršalų mažinimą skatinantys projektai, kurie išskiriami regioniniu, nacionaliniu ir pasauliniu mastu.

2016-aisiais pradėto įgyvendinti „Blue Baltics“ projekto metu Klaipėdoje pastatyta SGD paskirstymo stotis, kuri leidžia uostamiesčiui tapti SGD vertės grandinės ašimi ir SGD paskirstymo centru, sujungiant keturias Baltijos jūros regiono valstybes į vieną SGD vertės grandinę. Projektui „Blue Baltics“ iš fondo „Motorways of the Sea“ programos iš viso skirta apie 15 mln. eurų, iš kurių apie 4 mln. eurų – KN.

„KN kartu su keturiais partneriais sukūrė unikalią vertės grandinę, kuri apima tiek aplinkai draugiško SGD kuro infrastruktūros plėtrą, tiek ir šio kuro distribucijos galimybes. „Energy Globe Award“ apdovanojimas yra svarbus ir įkvepiantis įvertinimas už sėkmingą bendradarbiavimą su partneriais siekiant užtikrinti aukštus aplinkosauginius standartus Baltijos jūroje. Svarbu pažymėti, kad Klaipėdoje sukurta SGD mažos apimties paskirstymo infrastruktūra naudą neša ne tik aplinkosauginiu požiūriu, bet ir yra reikšminga SGD vertės grandinės dalis, kurios vystymasis sudaro galimybę vystyti papildomas veiklas ir taip mažinti Klaipėdos SGD terminalo išlaikymo kaštus visiems dujų vartotojams“, – pranešime spaudai cituojamas KN Klaipėdos SGD tarnybos direktorius Arūnas Molis.

Apdovanojimu siekiama atkreipti dėmesį į inovatyvius sprendimus, sprendžiančius aktualiausias aplinkosaugos problemas – išteklių trūkumą, oro ir vandens taršą, eroziją, neigiamus klimato pokyčius. Anot apdovanojimo iniciatorių, tokiu būdu verslas skatinamas atkreipti dėmesį į aplinkosaugines problemas galinčius spręsti inovatyvius sprendimus.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

„KN Energies“ didina veiklos apimtį Vokietijoje

Energetikos ministerijos valdoma AB „KN Energies“ (buvusi „Klaipėdos nafta“) skelbia, jog laimėjo Vokietijai priklausančius plaukiojančius suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalus ...
2024-05-03
Skaityti daugiau

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Klaipėdos statybos objektas Nr. 1: didžiulės taršos, aistrų ir neatsakytų klausimų istorija V 

„Atvira Klaipėda“ cikle „Urbanistiniai jubiliejai” baigia pasakoti apie Klaipėdos naftos terminalo raidą ir jo įtaką miestui. Paskutinėje tam skirto rašinių ...
2024-04-27
Skaityti daugiau

ELTA

Sutarė bendradarbiauti stiprinant energetinę infrastruktūrą Baltijos jūroje

Aštuonių Baltijos jūros valstybių energetikos ministrai ir jų atstovai pasirašė Vilniaus deklaraciją dėl bendradarbiavimo plečiant energetinę infrastruktūrą Baltijos jūroje. Ji ...
2024-04-10
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This