Regionas

Daugiausia pažeidimų – Klaipėdos regione

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-08


Aplinkos apsaugos departamentas praneša, kad per pirmąjį akcijos „Lašiša 2019“ etapą „Migracija“ pareigūnai suorganizavo 220 reidų ir patikrino 2440 asmenų bei 49 verslinės žvejybos įmones.  Iš viso per pirmus du akcijos mėnesius nustatyti 95 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai, iš jų – 14 šiurkščių. Taip pat nustatyti 3 verslinės žvejybos pažeidimai ir dar virš 90 kitų aplinkos apsaugos pažeidimų. Daugiausiai visų pažeidimų – 133 – fiksuota Klaipėdos regione.

„Rugsėjo mėnesį paimti net 59 neleistinai laikyti arba naudoti ne mėgėjų žvejybos įrankiai – statomieji tinklai. Tiesa, didelė dalis šių draudžiamų įrankių buvo rasta Kaišiadorių rajone, kur nustatytas pažeidėjas, neteisėtai laikęs 25 statomuosius tinklus ir dar 4 kitus savadarbius žvejybos įrankius“, – pranešime spaudai cituojamas Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėjas Kęstutis Motiekaitis.

Iš viso per pirmąjį akcijos etapą iš pažeidėjų paimta 17 mėgėjų žvejybos įrankių, 63 ne mėgėjų žvejybos įrankiai ir 3 valtys.

Visiems pažeidėjams už neleistinu metu sugautą lašišą gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų bei pažeidimo įrankių konfiskavimas. Taip pat už kiekvieną sugautą lašišą ar šlakį skaičiuojama 580 eurų žala žuvų ištekliams.

Šiemet ši migruojančių neršti ir neršiančių lašišų bei šlakių apsaugai skirta akcija prasidėjo anksčiau nei įprastai, atsižvelgiant į tai, jog pernai liepos pabaigoje jau buvo fiksuojama prasidėjusi šių žuvų migracija.


2019-10-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt