P0

Sveikata

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje atsiras prietaisai apsinuodijimams identifikuoti (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-08


Sveikatos apsaugos ministerija žada, kad alkoholiu, medikamentais, narkotikais ar psichodisleptikais, naftos produktais, korozinėmis medžiagomis, anglies monoksidu, grybais ar kitomis medžiagomis apsinuodiję Lietuvos gyventojai sulauks efektyvesnės pagalbos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Iš Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų planuojama įsigyti 6 laboratorinės diagnostikos prietaisus, t. y. automatinius imuninių psichoaktyviųjų medžiagų nustatymo analizatorius, skirtus apsinuodijimus sukeliantiems medikamentams ir toksinėms medžiagoms nustatyti. Tokia įranga atsiras ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Iš ES fondų lėšų tam skirta 2,728 mln. eurų.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, modernios technologijas žymiai pagerins teikiamų toksikologinių paslaugų kokybę ir prieinamumą Lietuvoje.

„Reikia lenkti galvas prieš visus mūsų gydytojus toksikologus, nes iki šiol sėkmingas gydymas priklauso tik nuo jų patirties ir profesionalumo: vertinant paciento būklę, jiems neretai tenka spėti, kokia medžiaga galėjo sukelti apnuodijimą“, – pranešime spaudai cituojamas A. Veryga.

Pagal dabartinę praktiką dažniausiai skiriamas plataus spektro gydymas, stebint, ar pacientui gydymas padeda, o jei ne – keičiamas ar koreguojamas. Turint naujus diagnozavimo aparatus ir žinant apsinuodijimą sukėlusią medžiagą, nedelsiant bus galima skirti tikslingą gydymą. Pasak sveikatos apsaugos ministro, skubus gydymo parinkimas užtikrina greitesnį darbingo amžiaus žmogaus grąžinimą į aktyvų gyvenimą.

„Svarbu, kad anksti diagnozavus medžiagą, trumpėja stacionarinio gydymo laikas, tokiu būdu mažėja gydymo išlaidos, o žmogus yra greičiau grąžinamas į pilnavertį aktyvų gyvenimą“, – pabrėžia ministras A. Veryga.


2019-10-08

Vienas komentaras apie “Klaipėdos universitetinėje ligoninėje atsiras prietaisai apsinuodijimams identifikuoti”

  1. sita ligonine net neturi kur zmogu paguldyti kai atve greitoji, ligonine neturi patalpos kaip pvz respublikine ligonine ar jurininku..mazas kabinetas, kur sedi 2 nekompetitingi slaugytojai, kurie maksimum ka gali tai kas bebutu israsyti benzodiazepinus ar panasei…i ligonine neimano atsigulti patikrinimui, kai zmogus jaucia save blogai..i klapedos ligonines galima atsigulti tik per pazystamus…nes ir seimos alegydytojai siuntimu neduoda, nors ir patys nesugeba ieskoti ligos priezasti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt