P0

Miestas

Tikisi, kad prezidentas taps Šv. Jono bažnyčios atkūrimo projekto globėju

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-09


Uostamiesčio savivaldybė praneša, kad Švento Jono bažnyčios atkūrimo procesą koordinuos Klaipėdos mero potvarkiu sudaryta darbo grupė.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos (AdM archyvo) nuotr.

Joje – Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulas Klaipėdoje Arūnas Baublys, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, profesorius, archeologas Vladas Žulkus, mero pavaduotojas Arūnas Barbšys ir kt. Grupės vadovu paskirtas kitas mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Rugsėjo pabaigoje vykusiame pirmajame darbo grupės pasitarime nutarta mero vardu kreiptis į prezidentą ir kviesti tapti Šv. Jono bažnyčios atkūrimo projekto globėju.

„Šis projektas yra svarbus ir miestui, ir valstybei. Mums dėl to nekyla jokios abejonės. Tai projektas, kuris sukurs galimybę visiems miestiečiams, nepriklausomai nuo jų tikėjimo ir pažiūrų, turėti vieną bendrą erdvę ir joje puoselėti kultūrines bei kitas vertybes miesto ir miestiečių labui“, – pranešime spaudai cituojamas meras Vytautas Grubliauskas.

Dokumentas, kuris rodo savivaldybės apsisprendimą dėl Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo yra 2013 m. tarybos sprendimu patvirtintas Klaipėdos miesto savivaldybės 2013–2020 metų strateginis plėtros planas, kuriame įrašyta priemonė „Atkurti Šv. Jono bažnyčios pastatą“.

Šių metų balandžio 12 d. tarp Klaipėdos miesto savivaldybės ir Klaipėdos liuteronų parapijos pasirašytas ketinimų protokolas dėl būsimo bendradarbiavimo: techninės pagalbos, finansavimo užsitikrinimo, būsimų erdvių įveiklinimo, viešojo juridinio asmens įkūrimo bei turto nuosavybės sąlygų ir kt.

Teigiama, kad savivaldybės sudaryta darbo grupė yra atvira miesto gyventojų iniciatyvoms bei įvairiems bendradarbiavimo pasiūlymams. Apie darbo grupės pasiekimus ir darbų eigą žadama nuolat informuoti.

Apie bažnyčios istoriją galima pasiskaityti šiose „Atviros Klaipėdos” publikacijose.


  2019-10-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt