P0

Kriminalai ir nelaimės

Atkutus telefoniniams sukčiams, policija primena – būkite budrūs!

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-10


Palangoje vėl atkuto telefoniniai sukčiai – nuo jų nukentėjo dvi garbaus amžiaus moterys.

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, jog rugsėjo 17 d. kurorto gyventojai paskambinęs asmuo prisistatė Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu ir pasakė, kad moters namuose galimai yra suklastotų pinigų. Netrukus atėjusiam vyrui nukentėjusioji atidavė namuose turėtus 15 tūkst.

Spalio 8 d. į Palangos pareigūnus kreipėsi 1943 m. gimusi moteris, taip pat pranešdama, kad į laidinį namų telefoną paskambino Palangos butų ūkio darbuotoju prisistatęs vyras ir paaiškino, kad iškilo problemų su atsiskaitymais, dėl to jis neva sujungs pareiškėją su policijos pareigūnu. Vėliau pas nukentėjusiąją atėjusiam vyrui ji atidavė 1600 eurų. Abiem atvejais pradėti sukčiavimo tyrimai.

Tokiems sukčiavimams būdingas netikėtumo faktorius – paprastai sukčiai atvyksta pasiimti pinigų tuoj po skambučio ar pokalbio telefonu metu.

Todėl policija dar kartą prašo gyventojų neskubėti, neprarasti drąsos atsisakyti vykdyti prašymų, išlaikyti ramybę. Sulaukę įtartino skambučio atminkite:

1. Policijos ar kitų įstaigų pareigūnai pinigų patikrinimų namuose ar banko sąskaitose neatlieka ir šių veiksmų atlikimo nederina telefonu.

2. Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų, atsisakykite paklusti jo komandoms.

3. Drąsiai nutraukite įtartiną pokalbį telefonu.

4. Neperduokite pinigų nepažįstamiems asmenims.

5. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, ypač būdami vieni namuose.

6. Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.

7. Jeigu turite galimybę, nufotografuokite atėjusį asmenį.

Pasirūpinkite savo artimaisiais. Kalbėkite su savo vaikais, tėvais, seneliais ar senyvo amžiaus vienišais kaimynais. Paaiškinkite jiems, kokių turi imtis veiksmų, kai skambina ar į duris beldžiasi nepažįstamas asmuo. Kilus įtarimams skambinkite 112.


  2019-10-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt