P0

Konsultacijos

STT Miškų ir Saugomų teritorijų įstatymų pakeitimams turi pastabų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-11


Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos pareigūnai skelbia atlikę Miškų ir Saugomų teritorijų įstatymų planuojamų pakeitimų antikorupcinį vertinimą.

Nustatyta, kad siūlomi pakeitimai gali sukelti ne tik aplinkosauginę žalą miškams, bet ir sudaryti prielaidas antikorupciniu požiūriu ydingoms apraiškoms.

STT nuomone, Miškų įstatymo pakeitimo projekto siūlymai dėl miško infrastruktūros sąvokos papildymo nedera su Miškų įstatymu. Projektais siūloma leisti miškų infrastruktūros objektams priskirti su miškų ūkio veikla nesusijusius inžinerinius statinius.

Taip pat išplėsti miško žemės pavertimo kitoms reikmėms galimybes nustatant, kad tai bus galima atlikti ne tik gyvenamųjų namų, bet ir kitų pastatų, kurių paskirtis Projektais neapibrėžiama, atvejais.

„Toks neapibrėžtumas antikorupciniu požiūriu gali būti rizikingas, o teisinis reglamentavimas ydingas”,- rašoma STT pranešime spaudai.

Jame nurodoma, jog tokiu būdu bus neužtikrintas ir įstatyme nustatytas principas, kad miško žemė kitomis naudmenomis paverčiama tik išimtiniais atvejais (tokie atvejai turi būti reti, proporcingi ir atitikti viešąjį interesą).

„Be to, jeigu su miško veikla nesusiję inžinerinės paskirties objektai galėtų būti priskiriami miško infrastruktūrai, tokiais atvejais tokių įrenginių statybos iniciatoriai išvengtų kompensacinio pobūdžio priemonių (kompensacijos už sunaikintą mišką sumokėjimo ir / ar prievolės atsodinti mišką), kurios taikomos pakeičiant miško žemės paskirtį. Tai sukeltų aplinkosauginiu požiūriu žalingus padarinius miškams”, – apibendrina STT.

Visą vertinimą galite rasti čia.


2019-10-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt