P0

Verslas

Klaipėdos LEZ – „Financial Times” grupės leidinio įvertinimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-15


Klaipėdos laisvoji ekonominė zona (LEZ) pelnė 4 specialius paminėjimus kasmetiniame pasaulio laisvųjų zonų reitinge, kurį sudaro „Financial Times” grupei priklausantis tarptautinių užsienio investicijų leidinys „FDI Intelligence”.

2019-ųjų reitinge įvertinta Klaipėdos LEZ investuotojų plėtra, patobulintas susisiekimas, sąlygos darbuotojams ir lankstusis „FlexStart” pastatas gamybai.

Teigiama, kad „FDI Intelligence” sudaromas „Free Zones of the Year” reitingas yra vienas reikšmingiausių laisvųjų zonų įvertinimų pasaulyje.

Paminėjimą dėl investuotojų plėtros Klaipėdos LEZ gavo atsižvelgus į UAB „Neo Group” 2018 m. užbaigtą 50 mln. EUR vertės investicijų į trečią gamybos liniją projektą, tris naujas UAB „Retal Baltic” kamštelių gamybos linijas bei įsigytą sklypą ateities plėtrai, UAB „Vingės Logistika”  planus investuoti 12 mln. EUR į plėtrą, elektrobusų „Dancer” gamintojos UAB „Vėjo projektai” įsikėlimą į laikinas patalpas „FlexStart” projekte ir planus statyti nuolatinę gamyklą, taip pat UAB „Albright Lietuva”,UAB „Lavango”, UAB „AD REM LEZ” ir UAB „Orion Global PET” plėtrą.

Įvertinimą už patobulintą susisiekimą Klaipėdos LEZ gavo dėl teritorijoje atsiradusių dviejų, daug dažnesnių nei anksčiau ir visą uostamiestį padengiančių autobusų maršrutų, o paminėjimą už gerovę bendruomenei lėmė tokie faktoriai kaip profesinių renginių ciklas „FEZ Exchange”, nemokami dviračiai LEZ teritorijos darbuotojams, Klaipėdos pietinių rajonų atnaujinimo iniciatyva bei tęsiami kiti infrastruktūros gerinimo darbai.

Trečius metus iš eilės įvertinimo sulaukia ir unikalus Klaipėdos „FlexStart” pastatas, skirtas itin greitai įsikurti gamybos, prekybos ar distribucijos įmonėms.

Eimantas Kiudulas, Klaipėdos LEZ direktorius, tvirtina, kad šie įvertinimai pabrėžia ir sustiprina ilgalaikę Klaipėdos LEZ strategiją – orientaciją į veiklos pradžios greitį, lankstumą ir bendruomenę.

„Džiaugiamės, kad mūsų pastangos šiose srityse lemia tiek naujų klientų atsiradimą, tiek esamų plėtrą. Jau dabar siekiame stiprinti ir naujas sritis: ieškome būdų gerinti sąlygas gamintojų vykdomai mokslinių tyrimų veiklai, taip pat norime stiprinti savo padėtį elektrinių transporto priemonių ir atsinaujinančios energetikos sektoriuose”,  – pranešime spaudai cituojamas komentuoja E. Kiudulas.

Anot bendrovės pranešimo, 2018-ieji buvo vieni sėkmingiausių metų Klaipėdos LEZ istorijoje. Teritorijoje veikiančių investuotojų pajamos pernai pasiekė 1,24 mlrd. EUR ir buvo 20% didesnės nei prieš metus, bendras eksportas viršijo 600 mln. EUR, o sumokėti mokesčiai – 90 mln. EUR. Prie LEZ bendruomenės pernai prisijungė 5 naujos kompanijos.


2019-10-15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt