P0

Švietimas

Klaipėdos universiteto reitingas – stabilus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-15


Klaipėdos universitetas (KU) skelbia, jog „QS World University Rankings“ aukštųjų mokyklų reitingų organizatorių paskelbtuose naujausiuose Kylančios Europos ir Centrinės Azijos universitetų reitinguose (QS Emerging Europe and Central Asia 2020, QS EECA) KU užėmė 116-ąją vietą tarp reitinguotų aukštųjų mokyklų iš 27 skirtingų šalių.

„Džiaugiamės, kad išlaikome stabilias pozicijas QS EECA reitingo rezultatuose. Tai rodo, kad dirbame tikslingai ir kryptingai – einame teisingu keliu. Džiugu, kad geriname pozicijas pagal vienus svarbiausių vertinimo kriterijų – pagerinome aukštosios mokyklos akademinės reputacijos, citavimo skaičiaus vienai publikacijai bei studentų kiekio rodiklius. Tačiau turime neužmigti ir toliau kryptingai dirbti, kad ateityje rezultatai būtų dar geresni“, – pranešime cituojamas KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Tarp QS EECA reitinguojamų aukštųjų mokyklų šiemet iš viso pateko 8 studijų ir mokslo institucijos iš Lietuvos.

Švietimo vidus

Šio reitingo tikslas – įvertinti besivystančių Europos ir Centrinės Azijos šalių aukštojo mokslo įstaigas, o jis sudaromas vertinant dešimt skirtingų kriterijų.  Reitingui sudaryti naudojami tie patys duomenys, kaip ir rengiant pasaulinį universitetų „QS World University Rankings“ reitingą, tačiau pakeičiami rodiklių svoriai, taip pat įvedami nauji rodikliai, tokie kaip akademikų, turinčių daktaro laipsnį, skaičius, universiteto matomumas internete pagal „Webometrics“ universitetų matomumo internete vertinimą, mokslinių darbų citavimo dažnis.

Reitingas sudaromas nuo 2014-ųjų metų, o KU per pastaruosius penkerius metus savo poziciją jame pagerino penkiomis vietomis. 2015-aisiais ir 2016-aisiais metais KU buvo reitinguojamas 121-130 pozicijoje, 2018-aisiais – 125, o praėjusiais metais užėmė 115 vietą.

 

 


2019-10-15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt