Švietimas

Pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Gdansko universitetu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-17


Ketvirtadienį Klaipėdos universiteto (KU) rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas ir Gdansko universiteto prorektorius prof. Krzysztof P. Bielawski  pasirašė universitetų bendradarbiavimo sutartį, kuria įprasmino jau ne vienerius metus besitęsiančią aukštųjų mokyklų partnerystę.

KU nuotr.

„Džiugu, kad Klaipėdos universiteto partnerių ratas plečiasi. Šia sutartimi įsipareigojame kartu dirbti ir kelti aukštojo mokslo kokybę, o to rezultatus pajus ir mūsų studentai, ir akademiniai darbuotojai“, – pranešime spaudai cituojamas KU rektorius A. Razbadauskas.

Kitąmet 50-ies metų veiklos jubiliejų minėsiančiame Gdansko universitete veikia vienuolika fakultetų, kuriuose studijuoja kiek daugiau nei 26 tūkstančiai studentų.

Teigiama, jog nors Lenkijos aukštoji mokykla ir yra gerokai didesnė už KU, tačiau pagal savo pobūdį esą turi labai daug panašumų su KU – tai plačios aprėpties pakrantės universitetas, jungiantis beveik visas mokslo ir studijų kryptis, didelį dėmesį skiriant jūriniams mokslams.

„Tiek Klaipėdos, tiek Gdansko universitetai turi stiprius jūrinių mokslų centrus, atnaujintą jūrinių tyrimų infrastruktūrą bei jūrinių specialybių studijų programas. Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta siekiant geriau išnaudoti partnerystę jūrų biologijoje ir biotechnologijose, aplinkotyroje, hidrologijoje ir okeanografijoje“, – sakė KU mokslo ir inovacijų prorektorius dr. Darius Daunys.

Tikimasi, kad Gdansko universitetas taps svarbiu partneriu studentų mainuose, įtraukiant juos į bendrus Baltijos jūros ir Arkties pakrančių tyrimus ir geriau išnaudojant mokslui ir studijoms skirtą naujausią infrastruktūrą.


2019-10-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt