P0

Svarbu, Verslas

Raimondo Karpavičiaus turto kol kas niekas nepaveldės

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-10-22


Teismus pasiekusioje Klaipėdoje verslą pradėjusio rugpjūtį mirusio Raimondo Karpavičiaus palikimo dalinimosi istorijoje priimtas sprendimas taikyti laikinąsias apsaugos priemones.

Raimondas Karpavičius

Netrukus po 62-iejų R. Karapvičiaus mirties buvo paskelbta, kad jo valdytų įmonių akcijas perima brolis Henrikas Karpavičius. Vėliau žiniasklaidoje pasipylė straipsniai, kuriuose testamente paminėti naujoji R. Karspavičiaus žmona Aistė Karpavičienė, H. Karpavičius ir be paveldėjimo likusi buvusi verslininko žmona Audronė dėstė savo versijas.

Galiausiai į Vilniaus apylinkės teismą su ieškiniu dėl oficialiojo testamento pripažinimo negaliojančiu kreipėsi irgi be paveldėjimo likęs R. Karpavičiaus sūnus Rokas Karpis, anksčiau viešumoje minėtas dėl to, kad 1999 m. buvo sulaikytas Naujoje Zelandijoje, kur buvo apkaltinas kokaino kontrabanda.

Atsakovais šioje byloje yra A. Karpavičienė ir H. Karpavičius.

Pirmadienį Vilniaus apylinkės teismo teisėjas Igoris Kasimovas sprendė, ar patenkinti R. Karpio prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo. Teismo atstovė ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Rimantė Kraulišė informavo, kad buvo priimta nutartis, kuria iš dalies tenkintas prašymas – uždrausta notarui išduoti paveldėjimo teisės liudijimus, kol įsiteisės teismo sprendimas šioje byloje.

R. Karpavičius per įmonę „Karpis“ valdė bendroves „Marijampolės pieno konservai“, Lukšių pieninė, „Ferogama“ ir Ukrainos „Vitaut“.

R. Karpavičiaus kaip verslininko veikla prasidėjo 1991 m. balandžio 15 d. Klaipėdoje oficialiai įregistravus UAB „Karpis“ ir pradėjus krovinių ekspedijavimo veiklą. 1994 – 1995 m. UAB „Karpis“ Lietuvos geležinkeliais per Klaipėdos uostą vykdė Rusijos Magnitogorsko metalurgijos fabriko produkcijos eksportą į JAV ir Azijos šalis.

Verslo straipsnių visus kompas

R. Karpavičiaus valdoma bendrovė 2001 m. viešame aukcione įsigijo bankrutavusią Marijampolės pieno konservų įmonę, kuri ne tik atnaujino savo veiklą, bet vėl tapo viena didžiausių bendrovių Lietuvoje ir Baltijos šalyse. UAB „Karpis“ per tuos metus tapo įmonių grupe, prie kurios buvo prijungtos Lukšių pieninė ir „Belvederio“ sūrinė, įmonės užsienyje.


  2019-10-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt