P0

Kultūra

Į Klaipėdą atkeliauja „Nepatogus kinas“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-23


Kur baigiasi MES ir prasideda JIE? Šis klausimas lydės kone visus trečiadienį Klaipėdoje prasidedančio festivalio „Nepatogus kinas“ programos filmus, šiemet itin daug kalbančius apie kylančias sienas ir atskirtį.

Nepatogūs filmai iki spalio 27-osios bus rodomi „Kultūros fabriko“ kino salėje ir „Light House“ bendradarbystės erdvėje.

„Kiekvienas iš mūsų dėl vienokių ar kitokių priežasčių atsidūrėme ar atsidursime „JIE“ pusėje. Vakar buvome „per jauni“, galbūt po dešimties metų jau būsime „per seni“, gal dėl fizinių bruožų, neįprasto akcento, galbūt dėl to, ką mylime, ar net dėl paprasčiausio apsirengimo stiliaus. Tačiau ar patys kasdien nestatome sienų tarp „MES“ ir „JIE“? Tikiuosi, kad į Klaipėdą atkeliaujantys filmai padės žiūrovams ieškoti atsakymų į šį klausimą”, – pranešime spaudai cituojamas festivalio vadovas Gediminas Andriukaitis.

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis Klaipėdoje prasidės, ko gero, nepatogiausiu pastarųjų metų lietuvišku dokumentiniu filmu „El Padre Medico“, Vilniuje ir Kaune pritraukusiu pilnas sales žiūrovų.

Kadras iš filmo „El Padre Medico“

Prieš kelerius metus dokumentinio filmo režisierius Vytautas Puidokas, susižavėjęs įspūdinga lietuvio Aleksandro Ferdinando Bendoraičio (1919-1998) legenda, leidosi į Braziliją rinkti medžiagos filmui apie nacionalinį didvyrį.

Septintajame dešimtmetyje kunigas ir gydytojas A. Bendoraitis laivais–ligoninėmis, pavadintais „Lithuania“, pradėjo plaukioti Amazonės baseino upėmis, gydyti vietinius gyventojus, steigti gydymo įstaigas, neturtingų vaikų mitybos centrą. Režisieriui nuvykus į Brazilijos džiungles, pokalbiai su vietiniais gyventojais ir atskleistos A. Bendoraičio asmeninio gyvenimo detalės ėmė griauti pirminės filmo idėjos planus ir iškėlė daugybę abejonių.

Klausimus „El Padre Medico“ režisieriui bus galima užduoti iškart po premjeros Klaipėdoje – Vytautas Puidokas su filmo kūrybine komanda atvyks susitikti su žiūrovais po šio filmo seanso.

Kultūros straipsnių vidus

„Nepatogus kinas“ į Klaipėdą taip pat atveža šių metų festivalio atidarymo filmą – režisieriaus iš Afganistano Hazano Fazili darbą „Vidurnakčio keliautojas“ („Midnight Traveler“), kurį festivalio „Jaunimo balso“ žiuri pripažino svarbiausiu festivalio filmu. Pilnas žiūrovų sales Vilniuje rinkę filmai „Ieškant Evos“ („Searching Eva“) apie šių laikų „Instagram“ žvaigždę bei režisieriaus iš Rusijos Askoldo Kurovo filmas „Novaja“ („Novaya“) taip pat bus parodyti Klaipėdos publikai. Pastarasis filmas atskleidžia vieno paskutinių nepriklausomų Rusijos periodinių leidinių „Novaya Gazeta“ redakcijos vidaus virtuvę, tačiau kartu kviečia kalbėtis ir apie kitų šalių, tarp jų ir Lietuvos, „ketvirtosios valdžios“ svarbą.

Tradiciškai festivalį lydės ir renginiai, kviečiantys pasikalbėti apie tai, kas iš tikrųjų yra svarbu. Spalio 25 d. po filmo „Karštis: (r)evoliucija virtuvėje“ („The Heat: A Kitchen (R)evolution“) žiūrovai bus kviečiami padiskutuoti apie naujus standartus darbe – kas gi yra tos lygios galimybes darbe ir kodėl jos apsimoka.

Kadras iš „Karštis: (r)evoliucija virtuvėje“

Visus Klaipėdoje rodomus festivalio „Nepatogus kinas“ filmus galite rasti https://nepatoguskinas.lt/2019/repertuaras/, repertuarą filtruodami pagal žymą „Klaipėda“ ir pasirinktą datą.

„Nepatogus kinas“ vyksta nuo 2007 m. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temoms, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems.

Festivalio metu dvylikoje Lietuvos miestų pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.


2019-10-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt