P0

Kultūra

Rodys „Lili Marlen“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-23


Kino klubo „8 ½” komanda kitą trečiadienį, spalio 30 d., 18 val. kviečia išlydėti spalio mėnesį su paskutiniuoju Rainer Werner Fassbinderio filmu „Lili Marlen” ( Lili Marleen 1981, Vokietija, 120 min).

„Lili Marlen“ prasideda 1938-aisiais, kai kabareto dainininkė Vili įsimyli Šveicarijos žydą Robertą, kuris kartu su tėvu padeda žydams pabėgti iš Vokietijos. Vili netikėtai išgarsėja, įrašiusi į plokštelę seną sentimentalią dainą, kurią transliuoja vokiečių kareivių radijo stotis. Tačiau netrukus ir ji bus įtraukta į politiką…

Filmo scenarijus buvo parengtas pagal Lale Andersen autobiografinį romaną „Dangus turi daug spalvų“ (vok. Der Himmel hat viele Farben).

Prisiminimuose apie režisierių Fassbinder dažna „kovotojo su tamsa“ metafora, nors jis nuolat, nuo pat paauglystės, išgyveno neviltį ir depresiją. Jo filmuose pilna veidrodžių: nuolat fiksuojami atspindžiai, regis, turėjo padėti jam atrasti, pamatyti save. Todėl neatsitiktinai paskutinio kūrybos laikotarpio filmai skamba lyg meilės prisipažinimas kitam veidrodžių ir atspindžių gerbėjui kine Douglas Sirk. Fassbinderis neslėpė, kad šis Holivudo melodramų kūrėjas pakeitė jo mąstymą apie kiną. 1981 m. pasirodęs filmas „Lili Marlen“ – dar viena pagarbos duoklė D. Sirk.

R. W. Fassbinderio filmus Klaipėdoje pristatė Gėtės institutas Lietuvoje.

Bilieto kaina 4/2 eurai, juos galima įsigyti nuo 17 val. seanso dieną Klaipėdos kultūros fabrike, atsiskaitymas kortele negalimas.


Kultūros straipsnių vidus

2019-10-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt