P0

Kultūra

Klaipėdos muzikinis teatras mini Pasaulinę operos dieną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-25


Po vienuolikos sėkmingų Europos Operos dienų rengimo metų asociacija „Opera Europa“, kurios nariu neseniai tapo ir Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, kartu su „OPERA America“ ir „Ópera Latinoamérica“ savo rudens konferencijoje Strasbūre ir Karlsrūhėje 2019 m. spalio 25-ąją pirmąkart pristato kaip Pasaulinę operos dieną. Iniciatyvos tikslas – parodyti, ką opera teikia žmonėms, bei kelti šios meno formos vertės suvokimą.

Olesios Kasabovos nuotr.

Pasaulinės operos dienos idėja atsirado po ilgų apmąstymų ir paruošiamojo proceso, pradėto dar pasauliniame Madrido operos forume. „Opera Europa“ pristatė šį projektą 2019 m. kovo mėnesį Milane vykusiame lėšų rinkimo forume, rinkodaros ir komunikacijos forume bei Generalinėje asamblėjoje savo pavasarinėje konferencijoje Antverpene.

Pasauline operos diena neatsitiktinai buvo pasirinkta spalio 25-oji: tai nemirtingosios operos „Karmen“ kompozitoriaus Georges Bizet bei daugelio operečių autoriaus Johanno Strausso (jaunesniojo) gimimo diena.

Be to, šių metų spalio 25-ąją asociacija „OPERA America“ pradeda minėti savo 50-mečio sukaktį, o asociacijos „Opera Europa“ narių atstovai renkasi į eilinę rudens konferenciją. Šios konferencijos tema – „Statome tiltus“ – atspindi naujosios šventės tikslus, nes Pasaulinės operos dienos metu statomi tiltai tarp žemynų, tarp operos kompanijų, tarp operos ir bendruomenių.

„Opera Europa“ yra pagrindinė Europos profesionalius operos teatrus bei operos festivalių rengėjus jungianti asociacija. Šiuo metu ji vienija daugiau kaip 200 įvairaus dydžio profesionalaus scenos meno įstaigų iš 43 skirtingų valstybių.


Kultūros straipsnių vidus

2019-10-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt