P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Jauno klaipėdiečio netekties sukrėsti artimieji: jį mirtinai išgąsdino pareigūnai (5)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2019-10-29


Netikėtai mirusio jauno klaipėdiečio artimieji įtarimų šešėlį meta ant policijos pareigūnų. Esą jų netinkamas elgesys galėjo taip išgąsdinti vaikiną, kad šiam sustojo širdis. Pareigūnai tvirtina, jog savo įgaliojimų neviršijo.

Asociatyvi nuotr.

20-mečio vaikino artimieji antradienį vis dar laukė, kol iš teismo medicinos ekspertų galės atsiimti velionio kūną – vyksta tyrimas nustatyti mirties priežastį. Tačiau lemtingo vakaro detales dėliojantys artimieji įžvelgė ir policijos pareigūnų galimą kaltę.

Netikėtai užgesusio 20-mečio teta Lidija „Atvirai Klaipėdai“ pasakojo, kad nelaimė įvyko praėjusį penktadienį. Vaikinas su draugu ir dviem draugėmis nuvažiavo į Melnragę pasivaikščioti ant molo.

Pasivaikščioję jie susėdo į aikštelėje stovėjusį draugo automobilį, užkando, gėrė kavą.

„Tuomet prie jų privažiavo policijos ekipažas. Matyt, vyko kažkoks reidas. Išlipę du policininkai atskubėjo prie automobilio, vienas jų atidarė vairuotojo dureles, o kitas – keleivio. Keista, kad taip atplėšė dureles, lyg kokius nusikaltėlius gaudytų, nors vaikai nieko nepadarė. Kai pradėjo tikrinti mano sūnėną, ar šis neturi narkotikų, jam pasidarė labai bloga. Jis stipriai įkvėpė ir staiga nustojo kvėpuoti, prarado sąmonę. Pareigūnai jį pasiguldė ant žemės, į burną įkišo vamzdelį, nes ėmė tinti liežuvis, pradėjo gaivinti ir iškvietė greitosios pagalbos medikus“, – pasakojo sūnėno netekusi klaipėdietė.

Atvykę greitosios pagalbos medikai vaikiną gaivino, nuvežė į Jūrininkų ligoninę, tačiau prie jos konstatavo 20-mečio mirtį.

„Baisiausia tai, kad į įvykio vietą atvyko ir antras policijos ekipažas. Tačiau pareigūnai, užuot padėję gaivinti mano sūnėną, ėmė krėsti jo draugus, ar šie neturi narkotikų. Sūnėno draugė pasakojo, kad ji rėkė, jog reikia pasirūpinti vaikinu, o jai net marškinėlius liepė pasikelti, nes taip išsamiai ieškojo narkotikų“, – pareigūnų elgesio negalėjo pateisinti pašnekovė.

Ji svarstė, kad pareigūnai galbūt ir neviršijo savo įgaliojimų, tačiau esą elgėsi nežmoniškai. Jų elgesys galimai vaikinui ir sukėlė tokį stresą, dėl kurio sustojo širdis.

„Mirties priežasties dar nežinau, bet, matyt, aišku, kad jam staiga sustojo širdis. Jaunas, sveikas vaikinas, kuris sveikatos problemų niekada neturėjo. Gal ta mirtis ir buvo neišvengiama, tačiau kyla abejonių, ar policininkai tikrai elgėsi labai tinkamai“, – svarstė klaipėdietė.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė pateikė oficialią to vakaro įvykių versiją.

Anot jos, praėjusį penktadienį, apie 20. 50 val., siekiant užtikrinti viešąją tvarką, vykdant policinę priemonę, tikrintos galimos nepilnamečių susibūrimo vietos Klaipėdoje.

Melnragėje, prie molo, Vėtros g., automobilių stovėjimo aikštelėje pastebėję įtarimų sukėlusį automobilį „Citroen“, kurio langai buvo stipriai aprasoję iš vidaus, pareigūnai patikrino viduje buvusius asmenis.

Automobilio salone ant grindų mėtėsi alkoholinio gėrimo butelis, keleivio sėdynėje sėdintis asmuo rankoje turėjo plastikinį vienkartinį puodelį. Automobilyje buvo 1994 m. gimęs vairuotojas, ant galinės sėdynės sėdėjo 1996 ir 2000 m. gimusios merginos. Priekinėje keleivio sėdynėje sėdėjusiam 1999 m. gimusiam vaikinui pasidarė bloga, jis ėmė prarasti sąmonę. Pareigūnai iškvietė greitosios medicinos pagalbą, asmenį gaivino, paguldė lauke ant šono, tikrino pulsą, kelis kartus skambino ir skubino medikus. Atvykus greitosios medicinos pagalbos brigadai, jaunuolis perduotas jiems. Vėliau gautas pranešimas, kad jaunuolis mirė.

„Taip, į įvykio vietą buvo iškviestas ir antras policijos ekipažas, kinologai. Taip, jie tikrino ir automobilyje buvusius asmenis, ir automobilį, nes ieškota narkotinių medžiagų. Tai yra įprasta procedūra, nes automobilyje sėdėjusiam žmogui pasidarė bloga, todėl mašiną ir reikėjo patikrinti. Narkotinių medžiagų nebuvo rasta. Pradėtas tyrimas nustatyti mirties priežastį, laukiame atsakymo“, – teigė A. Grauslienė.

Ji tikino, kad pareigūnai tiesiog dirbo savo darbą ir įgaliojimų neviršijo. Tačiau artimieji, kuriems kyla abejonių, gali kreiptis į artimiausią policijos komisariatą ar parašyti skundą per e.policija.lt sistemą.

„Jei skundas bus gautas, bus tiriamos visos to įvykio aplinkybes, atsakyta į visus klausimus. Tada visiems viskas bus aišku. Tikrai raginame artimuosius kreiptis į mus“, – tvirtino A. Grauslienė.

Praėjus porai dienų po šios publikacijos policija paskelbė ir tarnybinio automobilio bei vadinamosios body kameros, kurią su savimi turėjo vienas iš įvykio vietoje dirbusių pareigūnų, vaizdo įrašą.


  2019-10-29

  5 komentarai “Jauno klaipėdiečio netekties sukrėsti artimieji: jį mirtinai išgąsdino pareigūnai”

  1. AvatarXxxx (IP: 84.15.190.43)

   Absurdas… Taip išeina, kad kai kam nors pasidaro bloga transporto priemonėje, tai iškart reikia ieškoti narkotikų? Kažin autobusams tai taikoma? Ypač vasarą, oi kiek tada alpiniuojanciu… Kažin ar nebus kokių narkotikų apsirije…

  2. AvatarAs (IP: 84.15.187.212)

   Tegul dabar naktimis vusi pareigunai klykia ir bunda kai pas jos jaunuolus ateis tikrinti sazine.. kad pasentu anksciau laiko tokie pareigunai …

  3. AvatarVioleta (IP: 86.100.27.70)

   Visų pirma:Andromeda pasakoja tai ,ką girdėjo iš policininkų,jos ten nebuvo;antra:jeigu policija daro tokius reidus,šuniukas turėtų jau būti mašinoje,trečia:pakviesčiau policijos pareigūnus dažniau tikrinti mokyklų kiemus,susirenka visokiomis mašinomis,vyksta :perku parduodu ,iš kur pas jaunus žmones tokios brangios mašinos,tikrai ne iš algos,gal narkotikai?

  4. AvatarDs (IP: 86.100.119.75)

   Kokią tik skelbiamą žinią paskaitai visur vienas šūdas, netvarka, barakas, valdininkų savivaliavimas ir jokios atsakomybės. Niekuo nepasitikiu.

  5. AvatarStasys (IP: 90.131.38.187)

   Andromeda, uztenka dengti pareigunus. Patys pridirba ir kiek ju jau sedi, o jus dengiate ir tyriate savo klaidas. Departamente jau atliekamas tyrimas del ziauriu pareigunu veiksmu arestineje, vtt tik dengimo priemone

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt