P0

Kultūra

Etnokultūros centre – estiškų kanelių koncertas ir riešinių paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-30


Lapkričio 8-ąją, penktadienį, Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) skambės estiškų tradicinių kanelių (est. kannel [ˈkɑnːel]) muzika, o  lapkričio 9 d., šeštadienį, čia bus atidaryta riešinių paroda.

TRIO Soon/ Piho/Lepasson yra trijų muzikančių (Katrin Soon, Ann Maria Piho ir Kadri Lepasson), grojančių kanelėmis, grupė, pasišventusi istorinei ir šiuolaikinei grojimo šiuo senoviniu estų liaudies instrumentu technikai. Trio repertuare jungiamos tradicinės melodijos, originalios kompozicijos ir improvizacijos, kad būtų sukurtas lengvas ir šviesus garsovaizdis, suteikiantis ramybės kasdieniame skubėjime. „Užtikrintai trapi“, – taip jų muziką apibūdina poetė Kristiina Ehin.

Trio koncertavo Estijos liaudies muzikos scenose ir užsienyje bei pelnė pripažinimą už unikalų požiūrį į tradicinę kanelių muziką. 2016 m. Trio išleido savo pirmąjį albumą „Tempo di Vals“, kuris buvo nominuotas kaip geriausias albumas Estijos tradicinės muzikos apdovanojimuose „Etnokulp“.

Renginio pradžia – 18 val.

Tradicinių riešinių paroda

Lapkričio 9 d. 14 val. Klaipėdos etnokultūros centro salėje (Daržų g. 10) atidaroma išskirtinė tautodailininkės Eglės Pečiurienės iš Jonavos)tradicinių riešinių paroda „Raštais tekančios mintys“. Atidaryme taip pat dalyvaus Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos kanklininkių ansamblis (vadovės A. Grigaliūnienė ir E. Merkelienė). Po pristatymo susirinkusieji bus kviečiami dalyvauti riešinių mezgimo užsiėmime, kurio metu E. Pečiurienė pasidalins riešinių mezgimo patirtimi ir patarimais norintiems nusimegzti riešines.

Riešinės – šildantis ir gražiai atrodantis aksesuaras, derantis ir prie tautinio kostiumo, ir prie kasdienių rūbų. E. Pečiurienės riešinės sertifikuoti Lietuvos tautinio paveldo dirbiniai, kuriuos dabina tradiciniai raštai, tarpusavy derančios spalvos bei karoliukai.

Ši paroda jau ketvirta personalinė paroda pristatoma Klaipėdoje – autorė nuoširdžiai džiaugiasi klaipėdiečiais, jų atsiliepimais, linkėjimais, kurie suteikia didesnio pasitikėjimo savimi.

Kultūros straipsnių vidus

Paroda veiks iki gruodžio 7 d.


2019-10-30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt