P0

Uostas ir jūra

Baltijos jūroje treniravosi valdyti orlaivių atakas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-31


Spalio 29-30 dienomis vyko jungtinės Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų (SOP), Karinių jūrų pajėgų (KJP) ir Jungtinės Karalystės kariuomenės orlaivių pratybos Baltijos jūroje.

srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotr.

Jose pirmą kartą Baltijos jūroje kovinius šaudymus valdomomis raketomis atliko Jungtinės Karalystės (JK) kariuomenės AH-64 Apache sraigtasparniai, o taikinius jiems nurodė Lietuvos kariuomenės specialiųjų pajėgų jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai (angl. JTAC – Joint Terminal Attack Controller).

Lietuvos kariuomenės specialiųjų pajėgų paramos ugnimi valdymo specialistai ir Jungtinės Karalystės sraigtasparniai treniravosi kartu greitai ir tiksliai atakuoti taikinius ir taip užtikrinti saugumą Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje sudėtingomis taktinėmis sąlygomis.

Mokymų metu JK sraigtasparniai šūvius atliko valdomomis raketomis AGM 114 Hellfire. Skirtingi šių raketų modeliai gali būti skirti naikinti šarvuotą techniką, laivus, pastatus, gyvąją jėgą pastatuose ir kitus taikinius. Dauguma raketų modelių valdoma lazeriu, kuriuo taikinį gali žymėti paleidžiantis raketą orlaivis, kitas orlaivis arba paramos ugnimi valdymo specialistas.

Uosto vidus kompas

Atakos buvo vykdomos keturiais etapais, tarp jų sraigtasparniai prisipildė kuro atsargas ne karinėje bazėje, o priešakiniame papildymo ginkluote ir kuru punkte (angl. Forward Arming Refueling Point, FARP), esančiame Kairių poligone.

Taip pat šios pratybos išskirtinės ir tuo, kad oro atakos buvo valdomos ne iš sausumos, bet nuo Karinių jūrų pajėgų laivo P12 „Dzūkas“ denio.

Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai – tai ypatinga karinė specialybė, kurios atstovams paklūsta didžiausi ginklai iš konvencinės ginkluotės sąrašo. Šie specialistai, pasitelkdami skirtingus metodus taikinių nustatymui ir žymėjimui, iškviečia ir koordinuoja ugnį iš didelių artilerijos sistemų, laivų ginkluotės, atakos sraigtasparnių, naikintuvų, strateginių bombonešių.


2019-10-31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt