P0

Kriminalai ir nelaimės

Už ginklus ir sprogmenis – 4 metai nelaisvės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-04


Klaipėdos policija praneša, kad teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl neteisėto disponavimo didelės sprogstamosios galios medžiagomis, sprogmenimis bei šaudmenimis dideliu kiekiu.

Šį sausį Klaipėdos ir Šiaulių apskričių pareigūnai, dalyvaujant Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojams, atliko kratą Šiaulių mieste pas įtariamąjį, siejamą su organizuotu nusikalstamumu.

Nustatyta, kad praeityje ne kartą reikalų su teisėsauga dėl vagysčių, išžaginimo, plėšimo, neteisėto disponavimo ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis bei kitų nusikaltimų turėjęs 56 metų šiaulietis nepasimokė iš savo praeities klaidų.

Kratos gyvenamojoje patalpoje metu pas kaltininką teisėsaugininkai rado ir paėmė didelės sprogstamosios galios sprogmenis (tris rankines granatas ir jų sprogdiklius), didelį kiekį (132 vienetus) šaudmenų, dvi padegamąsias virvutes, 2 radijo ryšio slopintuvus, įrankius skirtus įsilaužti bei kt. Ikiteisminis tyrimas kaltininko atžvilgiu buvo atskirtas iš kito didelės apimties rezonansinio tyrimo ir perduotas Šiaulių apygardos teismui. Pastarasis anksčiau už įvairius nusikaltimus aštuonis kartus teistam šiauliečiui, praeityje pripažintam pavojingu recidyvistu, paskyrė 6 metų laisvės atėmimo bausmę.

Kadangi kaltinamasis prisipažino įvykdęs nusikalstamas veikas ir byla buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, paskirta bausmė sumažinta trečdaliu – nelaisvėje šiaulietis turės praleisti 4 metus.


2019-11-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt