P0

Kultūra

VDA fakultete – dvi parodos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-06


Lapkričio 7-ąją,17 val., Vilniaus dailės akademijos (VDA) Klaipėdos fakultete (Daržų g. 18) bus atidaromos dvi Vilmo Narečionio parodos „Klajojantys miglose“ ir „300 chaoso sluoksnių“.

Vilmas Narečionis baigė VDA dizaino katedrą, yra ilgametis „Verslo žinių” dizaineris, suformavęs „Verslo žinių” leidinių grupės vizualųjį veidą. Dirba grafinio dizaino, iliustracijos, knygų dizaino, kompiuterinės grafikos, kompiuterinių žaidimų kūrimo srityje.

Parodoje eksponuojamos iliustracijos yra skirtos Trakų, Vilniaus ir Klaipėdos teatrų jungtinio spektaklio „Klajojantys miglose“, pastatyto pagal Sergejaus Kozlovo pasaką „Ežiukas rūke“, scenografijai.

„Nesistengiau iliustruoti spektaklio „Klajojantys miglose“ scenų tiesmukiškai. Šie vaizdiniai atsiranda klajojančiųjų „rūkui“ tirpdant realų pasaulį ir atveriant landas į sluoksnį kitapus rūko. Kur tyla virsta tūriu, kuriame formuojasi nuolat kintantys sutvėrimai”, – sako pats autorius.

„300 chaoso sluoksnių“ skirta Vilmo, kaip savito menininko, kūrybiniams ieškojimams ir atradimams. Jo darbai stebina fantasmagoriškais siužetais ir vaizdais”, – rašo parodos organizatoriai.

„Galbūt pats įdomiausias dalykas šiame mano kuriamame sluoksnių (Photoshop layers) „pasaulyje“ yra tai, kad iš anksto niekada nežinau, ką galų gale pamatysiu veiksmo pabaigoje. Galima tai pavadinti kūryba be įsipareigojimų: be eskizo ir projekto, be išankstinio plano. O pats darbo procesas yra labai artimas dėlionei (puzzle) – kai iš gabaliukų sudėlioji vaizdą, derindamas vieną fragmentą prie kito. Pradėdamas dėlioti „puzzle“ sluoksnius mintyse apsibrėžiu tik temą – vaizdas dėliojasi stichiškai, o pati idėja atsiranda proceso metu. Buvimas tame chaose kartais „veža“ labiau nei galutinio rezultato siekis. Visgi kada nors, kai tie šimtai skaitmeninio chaoso sluoksnių būna suvaldyti, tenka juos „suplokštinti“ ir paversti vienalyčiu vaizdu…”, – sako autorius.

APIE AUTORIŲ

Vilmas Narečionis 1989–2000 m. dirbo šilkografijos kooperatyve „Grafika“, spausdinusiame vizualinę produkciją Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui, Techninės estetikos institute, laikraštyje „Respublika“, įvairiose dizaino ir reklamos agentūrose. Šiuo metu dirba laikraštyje „Verslo žinios“ vyriausiuoju dizaineriu.

2000–2003 m. laimėjęs konkursą kūrė plakatus, brošiūras ir kitą grafinę-informacinę produkciją IOM organizuotai programai Afganistane „Return of Qualified Afghans Programme“.

2008 m. tarptautiniame spaudos dizaino konkurse CHIMERA, vykusiame Lenkijoje, Varšuvoje, už „Verslo žinių“ laikraščiui kurtą dizainą Vilmas pelnė „Auksinę chimerą“, o už „Verslo žinių“ leidžiamo žurnalo „Verslo klasė“ dizainą – „Sidabrinę chimerą“.

2009 m. tarptautiniame laikraščių dizaino konkurse, vykusiame Indijoje, už „Verslo žinių“ savaitgalio priedo „Savaitgalis“ titulinių puslapių dizainą Vilmas laimėjo I ir II vietas.

2015 m. už kurtą kompiuterinio žaidimo “SaviorX” grafiką ir dizainą, JAV įvykusioje „Gameacon“ konferencijoje, skirtoje žaidimų meno progresui demonstruoti, apdovanotas prizu „Best Art Direction“

2016 m. laimėjo Kultūros ministerijos įsteigtą prizą už gražiausią „2015 metų knygą“, šis prizas įteiktas už Vilmo kurtas iliustracijas, dizainą ir patį knygos maketą.


  2019-11-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt