P0

Kriminalai ir nelaimės

Jurbarkietės sužalojimo ir išprievartavimo byla – jau teisme (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-07


Didžiulį rezonansą visuomenėje dėl įvykių kaimo turizmo sodyboje sukėlusi byla jau perduota nagrinėti Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmams.

Prokuratūra skelbia, jog 17 metų jaunuoliui iš Jurbarko kaltinimai pareikšti pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas šių metų gegužės 26 dieną, kuomet kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone buvo sumušta 16 metų mergina. Per pusę metų, kuomet truko ikiteisminis tyrimas, atliktos trys dešimtys apklausų, kurių daugumoje turėjo dalyvauti ir psichologas, atlikta ne viena ekspertizė, surinkti ir išanalizuoti būtinieji duomenys.

„Ikiteisminio tyrimo metu gautose teismo medicinos bei psichiatrijos ekspertų išvadose nurodyta, kad nukentėjusios merginos patirti sužalojimai ir dėl jų kilusios pasekmės jos sveikatai, vadovaujantis teisės aktuose nustatytais kriterijais, kvalifikuotini kaip nesunkūs, todėl 17 metų jaunuoliui buvo pareikštas kaltinimas pagal Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalį – nesunkus sveikatos sutrikdymas. Kiti kaltinimai pareikšti dėl sunkių smurtinių nusikaltimų padarymo”, – rašoma prokuratūros pranešime. Jame  teigiama, jog kaltinamasis savo kaltę pripažįsta. Jis yra Jurbarko politiko sūnus.

Šiuo metu kaltinamajam galioja anksčiau skirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra su apykoje, rašytinis pasižadėjimas neišvykti, atidavimas tėvų priežiūrai ir asmens dokumento paėmimas.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokurorė Edita Mikalainienė, kuri ir palaikys valstybinį kaltinimą teisme.


2019-11-07

Vienas komentaras apie “Jurbarkietės sužalojimo ir išprievartavimo byla – jau teisme”

  1. Kai tokių laiku nesustabdo, nutinka kaip 1981 – grupė pacanų prievartavo kaime mergaitę, gimė vaikas — klausimas – kas tėvas? Vienas iš prievartautojų oriai po Klaipėdą važinėjasi iki šiol ir sukūrė padoraus miestiečio ir šeimos tėvo įvaizdį… iki šiol nestabdomas: patologinis kleptomanas įdarbintas muitinės tarnyboje — kaip tai gali būt??? Klausimas: kiek pas jį nešvarių pinigų? Kur jo vaikai? Visi trys—? Ar ir jiems tos pačios patologijos???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt