P0

Kultūra

Pristatys istorines monografijas apie Mažąją Lietuvą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-08


Kitą ketvirtadienį, lapkričio 14 d., Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute bei Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje lankysis kolegos iš Baltijos ir Skandinavijos archeologijos centro (ZBSA), Šlėzvige, Vokietija.

10 val. Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute (203 auditorija) vyks dr. Timo Ibseno paskaita Penetrating the past – new information about the dating of hillforts in the Kaliningrad Region of Russia.

18 val. Klaipėdos piliavietės Šiaurinėje kurtinoje bus pristatomos Studien zur Siedlungsgeschichte und Archäologie der Ostseegebiete serijoje išleistos monografijos apie Klaipėdos kraštą ar su juo tiesiogiai susijusios. Dalyvaus monografijų autoriai ir prof. dr. Claus von Carnap-Bornheim (ZBSA vadovas), kuris apibūdins naujausias serijos monografijas ir jų reikšmę Baltijos jūros regiono ir Lietuvos archeologijai.

Dr. Rasa Banytė-Rowell (Lietuvos istorijos institutas) apibendrins savo tyrimus apie vadinamąją Mėmelio kultūrą (Vakarų Lietuvos ir Nemuno žemupio kapinynai) Herberto Jankuhno archyvinio palikimo duomenimis.

Dr. Christoph Jahn (ZBSA) pristatys monografiją apie Linkūnų /Linkuhnen kapinyną (Nemuno žemupys, dab. Kaliningrado sritis), kurio medžiaga ypač svarbi baltų ir vikingų santykiams nušviesti.

Dr. Jaroslaw Aleksei Prassolow (ZBSA) supažindins su tautų kraustymosi laikotarpio kovos peiliais, pasklidusiais tarp Sembos  pusiasalio ir Nemuno žemupio.

Renginys vyks anglų kalba.

Kultūros straipsnių vidus

Renginį organizuoja Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Lietuvos nacionalinis muziejus ir Lietuvos istorijos institutas.


2019-11-08

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt