P0

Senienų žurnalas

Senovės viešojo transporto ekspertai (2)

Linas Poška
2019-11-10


Prikabintas 1995-ųjų straipsnis – iš tų laikų, kai Klaipėdoje buvo tikra bėda su viešuoju transportu.

Šiandienos skaitytojui į akį kris to laiko ženklai: autoriaus visažinystė ir rėksmingumas (tuo metu spaudos stilius mažai skyrėsi nuo dabartinių interneto komentatorių temperamento; atsimenu gaivų straipsnio pavadinimą „Avivaldybėje vėl bręsta permainos“), susižavėjimas Klaipėdos liberalais (Nepriklausomybės akto signataras Eugenijus Gentvilas tuo metu dar buvo užtarnautoje politinėje pensijoje), archaiška terminija („visuomeninis transportas“).

Viešojo transporto (VT) specialistų mieste kaip ir nebuvo. Neniškis su Samuilovu dar tik studijavo Hobbesą, Vainorius mokėsi įvardžiuotinių būdvardžių rašybos, jaunoji ekonomistė Daugininkienė skaitytuvais barškino Parko nuostolius. Transporto strategijos matmenis brėžė teatralai. Vienas jų, paminėtų – Artūras Šulcas, jau šiame amžiuje tapo rimtu VT žinovu, nemažai prisidėjusiu prie pažangos.

Nuo tų laikų atsirado žinojimas, kad kiekvienas lietuvis jau gimsta krepšinio ir VT ekspertu, ir tik su laiku, jeigu kantriai gilinasi, mokosi, ta jo VT ekspertizė susitraukia. Dabar jau nebesu toks užtikrintas savo išmanymu, kaip prieš ketvirtį amžiaus.

Prisimindamas savo rėksmingą jaunystę, su krikščionišku nuolankumu vertinu visažinių komentarus po mano rašiniais apie VT. Turi teisę, kaip ir aš tada turėjau.


  2019-11-10

  2 komentarai “Senovės viešojo transporto ekspertai”

  1. AvatarVisažinis ekspertas (IP: 86.38.157.120)

   Ech, naftalinu pakvipo. O paskutiniame straipsnyje lyg ir kažkas panašaus į argumentus buvo. Net su paskaičiavimais šiokiais tokiais…

  2. AvatarAha (IP: 85.232.128.51)

   Geriau suoliukus pastatykite stotelėse ties Giruliais, 2 Melnarage, nes nepadoriai plika ir nėra pastogių. Suprantama, kad kelias buvo praplatintas naujai prakutusių dvasios ubagų kelionėms su dideliais ratais link Karklės ar ant Girulių kalnelio – viešasis transportas lyg tarp kitko. Suprantama, tekstas parašytas vienai pavardei “promoušinti” … bet nejuokinkit – tesirūpinat kaip jūsų brokuotas kaulėtas mergas geriau iki kokio klubelio ar SPA nuvežt – ir kad niekas nesimaišytų… Kas išties vyksta tuose Girulių vaikų darželiuose/internatuose – ar prisipažinsit?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt