P0

Miestas

Laikinai stabdomas naudotų padangų priėmimas į didžiųjų atliekų aikšteles (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-11


Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) prašo klaipėdiečių ir viso regiono gyventojų nebevežti naudotų padangų į didžiųjų atliekų aikšteles.

Padangos laikinai nepriimamos dėl sutrikusios šių atliekų tvarkytojų veiklos. Jau trečią savaitę po gaisro Alytuje atliekų tvarkytojai nebeišveža padangų iš aikštelių.

Pagal galiojančius teisės aktus KRATC aikštelėse leidžiama laikyti ribotą naudotų padangų kiekį. Šiuo metu leistinas limitas išnaudotas, todėl iki atskiro pranešimo KRATC padangų nepriims.

KRATC kviečia gyventojus laikinai sandėliuoti naudotas padangas savo patalpose arba naudotis kitomis padangų surinkimo galimybėmis:

 • Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios turi būti priimamos nemokamai.
 • Atiduokite padangas pardavėjams. Visi padangų pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama.
 • Privačios bendrovės, kaip UAB „Toksika“, UAB „Žalvaris“ bei kitos licencijuotos įmonės, priima padangas neribotais kiekiais. Ši paslauga mokama.

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus už kiekvieną neleistinoje vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti baudą nuo 30 iki 90 eurų, o už aplinkai padarytą žalą dar papildomai atlyginti 44 eurus.


  2019-11-11

  Vienas komentaras apie “Laikinai stabdomas naudotų padangų priėmimas į didžiųjų atliekų aikšteles”

  1. AvatarRita (IP: 86.100.75.121)

   Laba diena.Man priklausančiame miške kažkas išvertė naudotas padangas.Kaip man jas sutvarkyti ir kur priduoti?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt