P0

Miestas

Nemokamas eko-festivalis kvies Kalėdoms ruoštis kitaip

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-12


Kaip išvengti Kalėdų karštinės ir šventėms pasiruošti taupiai, ramiai bei atsakingai? Apie tai bus kalbama jau šį savaitgalį Klaipėdoje vyksiančio eko-festivalio „Kitokios Kalėdos“ metu.

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkų nuo 2012 metų atliekamas tyrimas parodė, kad Lietuvos pajūryje dažniausiai randamos šiukšlės yra plastikinių maišelių, indelių, puodelių, butelių kamštelių liekanos. Plastikas Baltijos jūroje sudaro apie 83 proc. visų randamų šiukšlių. Pasak tyrimo autoriaus dr. Arūno Balčiūno visi supranta, jog labai sudėtinga arba beveik neįmanoma pasiekti, kad iš viso nebūtų šiukšlių jūros aplinkoje, todėl siekiama bent jau mažinti jų kiekį.

Lapkritį minima Europos atliekų mažinimo savaitė bei Nieko nepirkimo diena, o Klaipėdoje bus surengtas eko-festivalis „Kitokios Kalėdos“. Jisvyks lapkričio 15-16 dienomis Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje. Anot festivalio organizatorių, renginys padės iš arčiau susipažinti su aplinkos tausojimu, plastiko mažinimu ir padės lengviau bei tvariau pasiruošti artėjančioms šventėms.

„Šiam renginiui datą pasirinkome ne atsitiktinai, juk būtent šį savaitgalį prasideda Europos atliekų mažinimo savaitė, o tai – puiki proga pakalbėti apie mūsų pajūriui ir jo gyventojams kylančias problemas ir rasti lengviausius būdus, kaip jas spręsti. Tai bene pirmas renginys, kuomet šio miesto gyventojai turės galimybę susipažinti su plastiko vartojimo bei įprastų Kalėdų alternatyvomis, sudalyvauti naudingose diskusijose ir dirbtuvėse, todėl tikimės, jog ši iniciatyva teigiamai paveiks tiek naujų įpročių formavimą, tiek požiūrį į pajūrio aplinkosaugą apskritai“, – pranešime spaudai cituojama renginio organizatorė, asociacijos Klaipėdiečių iniciatyvos už demokratiją ir ekologiją (KIDE) prezidentė Alina Andronova.

Renginio metu po vienu stogu lankytojų lauks kelios eko-erdvės. Pirmojo aukšto hole galėsite išbandyti iš antrinių žaliavų sukurtus žaidimus bei sudalyvauti rūšiavimo turnyre. Konferencijų salėje abi dienas lankytojų lauks pranešimai, supažindinsiantys su aktualiausia kraštiečiams aplinkosaugine informacija bei diskusijos, pakviesiančios apsižvalgyti ir pasvarstyti, kaip patys galime prisidėti prie savo aplinkos gerinimo.

Antrajame aukšte lankytojai ras aplinkosauginių iniciatyvų „Kita forma“ ir „Kūrybos kampas 360“ organizuojamas Kalėdinės dirbtuvės, kuriose bus mokoma kaip aplinkoje randamos žaliavos gali tapti puikiomis dovanomis, dekoracijomis, mielais akcentais papuošiančiais mūsų šventes.

Šeštadienį renginio dalyviai turės galimybę apsilankyti mugėje-parodoje „Nula“ ir iš arti susipažinti su tvariu gyvenimo būdu, buityje gelbėjančiais daiktais be plastiko, bei jų įsigyti. Mugėje el. parduotuvė „Nula“ pasiūlys didžiąją dalį savo asortimento, tad lankytojai ras įvairių sveikų, įdomių ir tvarių prekių savo namams.

„Žinios yra geriausia dovana, kurią kviečiame padovanoti sau ir savo artimiesiems. Ateikite praplėsi akiratį, paklausyti naudingų pranešimų, kurie leis suprasti, kokią įtaką mums ir mūsų aplinkai turi vartotojiškas gyvenimo būdas ir perteklinis plastiko naudojimas. Juk atliekos veikia ne tik vandens gyvūnus, bet ir mus, mūsų tėvus bei vaikus, o tyro vandens ar oro gurkšnis greitai gali tapti tikra prabanga. Nebūkime abejingi ir domėkimės tuo, kas vyksta aplink, nes Žemė – vienintelė planeta, kurioje galime gyventi“, – ragina eko-festivalio organizatorė A. Andronova.

Nemokamas renginys Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje lankytojų lauks lapkričio 15-16 d.,  10–19 val.


  2019-11-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt